Kolejna odsłona Skate powstaje na silniku Frostbite

Wygląda na to, że Skate to dość odległy temat. Na premierę będziemy musieli poczekać.

@ 08.07.2022, 09:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Kolejna odsłona Skate powstaje na silniku Frostbite

Electronic Arts pracuje obecnie nad kolejną odsłoną serii Skate i choć do sieci niedawno wyciekło sporo informacji na temat projektu, jego premiera to raczej bardzo odległy temat. Wydawca potwierdził, że nowe Skate nie jest jeszcze nawet w fazie testów alfa, a to oznacza, że przed deweloperami długa droga.

Mimo że nie zagramy jeszcze przez długi czas, już teraz wiemy co nieco. Okazuje się m.in. że nowy Skate opracowywany jest na silniku graficznym Frostbite, czyli narzędziu, które powstało z myślą o serii Battlefield, a następnie trafiło też do wielu innych gier. Nie we wszystkich niestety sprawdziło się równie dobrze, więc mamy nadzieję, że tym razem wszystko będzie w porządku.

Z przecieku dowiadujemy się ponadto, że premiera gry powinna mieć miejsce w okolicy Halloween. Twórcy stylizują całość w taki sposób, aby była powiązana ze wspomnianym świętem. Niestety nie sposób powiedzieć czy chodzi o 2022 czy 2023 rok. Gdy weźmiemy pod uwagę słowa o dość wczesnym stadium produkcyjnym gry, bardziej prawdopodobny zdaje się jednak termin późniejszy.

Jak będzie finalnie? Przekonamy się za jakiś czas. Póki co pozostaje się uzbroić w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:50, 08.07.2022
EA dalej chce upychać Frostbite do każdej gry chociaż już było kilka przykładów (np. ME: Andromeda) na to, że to nie jest zbyt dobry pomysł Konsternacja