Z Games With Gold zostaną usunięte gry dla Xboksa 360

Chodzi oczywiście o to, że właściciele starszych konsol nie będą już dostawać każdego miesiąca kolejnych gier.

@ 06.07.2022, 12:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox 360

Z Games With Gold zostaną usunięte gry dla Xboksa 360

Microsoft wysłał subskrybentom usługi Xbox Live Gold wiadomości email, w których czytamy, że jeszcze w tym roku korporacja przestanie rozdawać gry przeznaczone dla Xboksa 360. Chodzi oczywiście o inicjatywę Games with Gold, w ramach której każdego miesiąca posiadacze starszych konsol mogli liczyć na jakiś tytuł. Od października rozdawnictwo się zakończy.

"Osiągnęliśmy limit, jeśli chodzi o dostarczanie gier dla Xboksa 360, niemniej Games with Gold nadal będzie oferować gry dedykowane Xboksowi One oraz ekskluzywne obniżki. Nie wpłynie to na żadne gry dla Xboksa 360, które pobraliście przed październikiem 2022 roku".

Brak kolejnych gier dla Xboksa 360 na szczęście nie wpływa w żaden sposób na tytuły, które gracze pozyskali wcześniej. Wszystkie będą cały czas dostępne i cały czas będzie można je zaciągnąć. Nie obawiajcie się zatem o to, że stracicie dostęp do czegokolwiek z Waszej kolekcji.

Decyzja Microsoftu była oczywiście kwestią czasu. Xbox 360 to stary sprzęt i trudno na nieco ciągle oferować coś sensownego. Na podobny krok - i z tego samego powodu - wcześniej zdecydowało się Sony. Japończycy od 2019 roku nie oferują w PlayStation Plus gier przeznaczonych dla PS3 oraz PS Vita.

Na koniec przypomnę, że gigant z Redmond niedawno ujawnił lipcową rozpiskę Games with Gold. Zerknijcie na nią, jeśli jeszcze nie mieliście okazji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?