Halo Infinite niebawem otrzyma tryb współpracy i możliwość ponownego przechodzenia misji

Studio 343 Industries kończy prace nad kolejną aktualizacją dla Halo Infinite. Łatka wprowadzi dwie ważne nowości.

@ 01.07.2022, 13:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Halo Infinite niebawem otrzyma tryb współpracy i możliwość ponownego przechodzenia misji

Studio 343 Industries bezustannie pracuje nad swoim ostatnim dziełem, czyli Halo Infinite. Deweloperzy są już prawie gotowi do tego, by opublikować kolejną aktualizację gry. Trafi ona do sieci dokładnie 11 lipca, a wprowadzi między innymi kampanię w trybie współpracy.

Halo Infinite zadebiutowało bez niektórych, wcześniej zapowiadanych rozwiązań. Jednym z nich był tryb współpracy, za sprawą którego całą kampanię fabularną dało się przejść w towarzystwie. Na szczęście opcja ta zostanie już wkrótce dodana. Deweloperzy zapowiedzieli, że zarówno coop, jak i możliwość ponownego rozgrywania wszystkich misji, trafią do Halo Infinite w dniu 11 lipca.

Cały system współpracy będzie działał w dość prosty sposób. Aby misja została zaznaczona, jako wykonana, wszyscy członkowie danego oddziału muszą ją mieć zaliczoną. Jeśli choćby jedna osoba z naszej ekipy nie zaliczy danego zadania, będzie ono na wspólnej mapie oznaczone, jako niewykonane. W coopie powstanie odrębna mapa, zależna od postępów wszystkich graczy oraz ich wspólnego mianownika, można powiedzieć.

We współpracy gracze nie będą w stanie poruszać się całkowicie swobodnie, albowiem gra będzie kontrolować ich położenie. Twórcy zdecydowali się narzucić tutaj promień 1000 stóp, a zatem około 305 metrów. Na takim obszarze muszą przebywać wszyscy uczestnicy danej ekipy, jeśli bawią się w trybie coop. Co ważne, Halo Infinite wspiera cross-play, a to oznacza, że bawić można się na różnych platformach.

Prócz trybu współpracy, do gry 11 lipca dodana zostanie jeszcze jedna ważna opcja. Chodzi o możliwość ponownego przechodzenia misji. Jak sama nazwa wskazuje, ukończone zadania będzie można realizować w dowolnym momencie i dowolną ilość razy. Aby zachęcić do tego graczy, deweloperzy wprowadzają też do Halo Infinite nowe osiągnięcia. Będą one dotyczyć zarówno ponownego przechodzenia misji, jak i trybu współpracy.

Halo Infinite dostępne jest obecnie na PC, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeśli jeszcze nie graliście, rzućcie okiem na naszą recenzję. Pamiętajcie też o wymaganiach sprzętowych w przypadku zainteresowania wersją PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?