Return to Monkey Island będzie konkluzją serii

Deweloperzy Return to Monkey Island nie planują kolejnych części cyklu. Chcą zakończyć go tegoroczną edycją.

@ 30.06.2022, 12:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch

Return to Monkey Island będzie konkluzją serii

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Return to Monkey Island będzie przez pewien czas ekskluzywnie dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo Switch, by następnie zadebiutować też na innych urządzeniach. Dziś mamy informację na temat tego, co przygotowują dla nas deweloperzy. Okazuje się, że Return to Monkey Island będzie konkluzją serii.

Na oficjalnej stronie Return to Monkey Island - która niedawno pojawiła się w sieci - znaleźć można sporo interesujących informacji na temat przedsięwzięcia. Są grafiki koncepcyjne, są jakieś żarciki - no wszystko to, czego można się spodziewać po tego typu witrynie. Jest też sekcja zawierająca krótki opis, a w nim czytamy:

"Ekscytujące zakończenie serii Monkey Island oznacza powrót słynnego twórcy cyklu, Rona Gilberta, do którego dołącza współscenarzysta i projektant Dave Grossman, dyrektor artystyczny Rex Crowle oraz kompozytorzy Peter McConnell, Michael Land oraz Clint Bajakian (Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge)".

Return to Monkey Island będzie w sumie 6 odsłoną cyklu, a jednocześnie bezpośrednią kontynuacją wątku z Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge. Jego premierę zaplanowano na bieżący rok, choć na razie nie znamy konkretnego terminu. Grać będziemy na Switchu i PC.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   19:36, 30.06.2022
Cytat: petrucci109
Szkoda 😢

Z jednej strony szkoda, z drugiej to jednak dobry ruch. Lepiej zakończyć cykl niż zajechać go i zrobić tasiemca przez co gracze już mieli by dosyć.
0 kudospetrucci109   @   22:25, 30.06.2022
Cytat: dabi132
Cytat: petrucci109
Szkoda 😢

Z jednej strony szkoda, z drugiej to jednak dobry ruch. Lepiej zakończyć cykl niż zajechać go i zrobić tasiemca przez co gracze już mieli by dosyć.
Tak. To prawda. Lepiej zrobić tak jak piszesz. Ale mimo wszystko zawsze jest jakiś taki smutek kiedy kończy się cykl w którym bardzo lubi się bohaterów.