Sony prezentuje INZONE - nowe monitory i słuchawki dla PlayStation 5 oraz PC

Oferta akcesoriów od japońskiej korporacji dla konsoli PlayStation 5.

@ 29.06.2022, 09:18
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5

Sony prezentuje INZONE - nowe monitory i słuchawki dla PlayStation 5 oraz PC

Firma Sony zaprezentowała właśnie nowe monitory i słuchawki, które będą sprzedawane pod świeżą gamingową marką - INZONE. Urządzenia stworzono z myślą o PlayStation 5, ale będą też kompatybilne m.in. z PC.

Do sprzedaży trafi łącznie kilka produktów. Są to słuchawki Sony INZONE H3, H5 oraz H7, a także monitory gamingowe ze świetnymi parametrami obrazu - INZONE M3 oraz INZONE M5.

Zacznijmy od słuchawek od Sony, które wyposażono w rozmaite technologie, jak m.in. 360 Spatial Sound (działające na PC), mającą zapewnić niesamowity efekt dźwięku przestrzennego. Najtańszy model, H3, to słuchawki przewodowe. Modele H7 oraz H9 są z kolei bezprzewodowe z dołączonym w zestawie nadajnikiem, a dodatkowo najwyższy model posiada technologię ANC (redukcja szumów), pozwalającą graczowi całkowicie odciąć się od otoczenia. Jeśli wolimy słyszeć co dzieje się wokół nas, to możemy skorzystać z technologii Ambient.

Słuchawki wyceniono na odpowiednio 100 euro za model H3, 250 euro za model H7 i 300 euro za model H9. Więcej danych technicznych w poniższej tabelce. Jeśli chodzi o ich datę premiery, zaplanowano ją na lipiec (brak konkretnego dnia).


Kolejna nowość to monitory dedykowane PlayStation 5. Tutaj Sony przygotowało dwa modele - INZONE M3 oraz INZONE M9. Oba modele mają przekątną 27 cali. Tańszy monitor, INZONE M3, oferuje rozdzielczość 1080p, ale rekompensuje to odświeżaniem 240 Hz. Dodatkowo posiada certyfikat VESA DisplayHDR 400, więc oferuje przyzwoitą jasność.

Jeszcze lepiej wypada model INZONE M9, który jest ekranem z rozdzielczością 4K. Tutaj otrzymujemy odświeżanie na poziomie 144 Hz, co przy tak wysokiej rozdzielczości jest w zupełności wystarczające. Monitor ma też wyższą jasność, dzięki czemu załapał się na certyfikat VESA DisplayHDR 600. W obu monitorach nie zabrakło kompletu złącz - 1x DisplayPort 1.4 (144 Hz/PC), 2x HDMI 2.1 (144 Hz/PC; 120 Hz/PS5) oraz USB-C (DP 1.4 - 144 Hz). Na pokładzie znajdują się też dwa głośniki o mocy 2W każdy. Obydwie matryce są kompatybilne z technologią G-Sync.

Sony podało cenę jedynie za droższy ekran INZONE M9 - wynosi ona 1099 euro (jego premierę zaplanowano na lato 2022). Tanio więc nie jest, ale według pierwszych testów jakie pojawiły się w sieci, monitor jest idealnym kompanem dla PlayStation 5 czy też mocnego blaszaka. To jeden z najlepszych ekranów tego typu dostępnych obecnie na rynku - wysoka cena może więc wydawać się uzasadniona, choć z drugiej strony to nadal jedynie matryca IPS - za takie pieniądze chciałoby się już otrzymać monitor na matrycy OLED.Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:21, 29.06.2022
Fakt że ten sprzęt jest kompatybilny z pecetami bardzo mnie cieszy . To świadczy o polityce growej Sony i chyba pójdę do Biedry sobie sushi kupić { sake niestety tam nie mają } żeby oddać hołd Japońcom. Pogłoski o The Last Of Us na PC są faktycznie prawdziwe.