Szef Ubisoftu postanowił zrezygnować z części wypłaty

Yves Guillemot uważa, że musi oddać część pieniędzy ponieważ Ubisoft nie osiągnął zakładanych rezultatów finansowych.

@ 27.06.2022, 16:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Szef Ubisoftu postanowił zrezygnować z części wypłaty

Ubisoft nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Mimo że kilka poprzednich tytułów francuskiego wydawcy sprzedało się nieźle, to Assassin's Creed: Valhalla oraz Rainbow Six: Siege nie są w stanie skompensować strat, jakie wynikają ze skandali, odchodzących pracowników oraz ciągle opóźniających się premier.

Efektem powyższego były niższe niż planowano przychody korporacji, a jej szef, Yves Guillemot, postanowił w obliczu licznych problemów zrezygnować z części swojej wypłaty. W efekcie otrzyma on o 310 tysięcy euro mniej (jakieś 1,3 mln złotych). Jego zarobek spadnie przez to do 624 tysięcy euro.

"To osobista decyzja Yves Guillemot", czytamy w oświadczeniu. "Jego firma nie osiągnęła zakładanych celów finansowych, o których informowano wcześniej".

Nie wiemy czy na podobny krok zdecydują się inni zarządzający spółką, ale jej sytuacja na razie jest dość słaba. Pomijając ostatnie kontrowersje, trzeba przyznać, że wpływ na nią ma przeciągający się deweloping Skull and BonesBeyond Good and Evil 2 oraz remaku Księcia Persji, a także przeciętna sprzedaż Rainbow Six: Extraction oraz Roller Champions.

Więcej informacji będziemy mieć dla Was niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   17:15, 27.06.2022
Biedny... Jak on da radę żyć za takie pieniądze 😅
0 kudosBarbarella.   @   17:30, 27.06.2022
A to tygodniówka czy chodzi o miesięczna pensję ?
1 kudosbigboy177   @   18:35, 27.06.2022
Prawdopodobnie chodzi o pieniądze, jakie zarobi w najbliższym roku fiskalnym. Oczywiście nie wlicza się w to bonusów itd.