A Plague Tale: Requiem to nowe postaci oraz nowe miejsca

Twórcy A Plague Tale: Requiem opowiadają co nieco na temat swojego nowego przedsięwzięcia.

@ 24.06.2022, 11:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps5, xbox x/s

A Plague Tale: Requiem to nowe postaci oraz nowe miejsca

Przed momentem pisaliśmy na naszych łamach o dacie premiery A Plague Tale: Requiem. Mieliśmy dla Was też całkiem efektownie wyglądający gameplay. Teraz mamy co nieco na temat nowości, jakie przygotowują deweloperzy. Ma być między innymi nowa postać oraz całkiem nowa lokacja. Nowe doniesienia pojawiły się na blogu PlayStation, a odpowiada za nie główny scenarzysta, Sébastien Renard.

Akcja A Plague Tale: Requiem toczy się trzy lata po wydarzeniach z pierwszej gry. Głównymi bohaterami "dwójki" są Amicia oraz jej brat Hugo. Obaj ruszają na południe, aby znaleźć dla siebie miejsce. Szybko sytuacja się jednak komplikuje, a nasz duet dowiaduje się o wyspie, która w jakiś sposób związana jest Hugo. Co ciekawe, młodzieniec ma dość unikatową zdolność - potrafi się komunikować ze szczurami.

"Zdolności Hugo się rozwijają - będzie on walczył z tym, by je utrzymać pod kontrolą, a czasem niestety będzie przegrywał. Mimo to będą one kluczowe w sytuacjach krytycznych, gdy konieczna będzie ucieczka. Będzie musiał się on mierzyć z ryzykiem, które jego moce niosą. Jeśli chodzi o Amicię, jej zdolności do walki rykoszetem odbiją się na niej. Nie będzie miała innego wyboru, jak tylko przyjąć powierzoną jej rolę - ale będzie musiała się w efekcie zmierzyć z traumatycznymi emocjami, które będą temu towarzyszyć. Nasze postaci nie są super bohaterami. Dwójka protagonistów będzie musiała zapłacić cenę za bycie bohaterami".

Jak wspomniałem, w A Plague Tale: Requiem będą dostępne nowe postaci, a wśród nich "dorośli z doświadczeniem i pewnością siebie". Prócz tego trafimy do nowego miejsca, zwanego Provence. Początkowo będzie się ono wydawać rajem na ziemi, ale szybko okaże się, że także i tu średniowieczna rzeczywistość zdominowała wszystkie aspekty życia. Jest zatem brud, głód, ubóstwo oraz plaga szczurów. Na domiar złego nie brakuje bandytów i najemników.

Premierę A Plague Tale: Requiem zaplanowano na 28 października. Grać będziemy wówczas na PC, PS5, Xboksach Series X|S oraz Switchu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?