DICE zajmuje się wyłącznie Battlefield 2042, nie ma czasu na inne marki

Wygląda na to, że DICE skupia się w tym momencie na jednej grze - Battlefield 2042. Wbrew krążącym w sieci plotkom, studio nie zajmuje się niczym innym.

@ 22.06.2022, 14:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

DICE zajmuje się wyłącznie Battlefield 2042, nie ma czasu na inne marki

DICE ma w swoim portfolio nie tylko cykl Battlefield, ale także m.in. bardzo udane Mirror's Edge. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio nie ma jednak czasu na to, by rozwijać inne marki. Wszelkie siły przerobowe przekierowane zostały do serii Battlefield. Potwierdziła to generalna managerka DICE, Rebecka Coutaz.

"Całkowicie", odpowiedziała Rebecka zapytana o to, czy nowe Mirror's Edge w tym momencie odpada. "Skupiamy się na Battlefield 2042. Nie mamy czasu na nic innego i właśnie to chcemy zrobić. Za trzy lata chcemy się specjalizować w tworzeniu pierwszoosobowych shooterów. DICE na to zasługuje i taki jest nasz cel".

DICE i Electronic Arts są podobno oddane długoterminowemu rozwojowi Battlefield 2042, mimo że tytuł nie radzi sobie do tej pory najlepiej.

"Gracze czerpią przyjemność z nowej mapy oraz zawartości, jaką przygotowaliśmy, więc to dla nas zwycięstwo. Czujemy się z tym bardzo dobrze", powiedziała Coutaz w nawiązaniu do udostępnionego niedawno pierwszego sezonu.

Co ciekawe, wypowiedzi managerki nie bardzo pasują do krążących od jakiegoś czasu plotek, iż Battlefield 2042 rozwijane jest przez niewielki zespół, a większość pracowników DICE oddelegowana została do kolejnego projektu.

Battlefield 2042 dostępne jest obecnie na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Jeśli rozważacie jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję, a w przypadku zainteresowania wersją PC, także na jej wymagania sprzętowe.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?