The Callisto Protocol mocno korzysta z możliwości kontrolera DualSense

Chodzi o sprzężenie zwrotne, haptykę oraz adaptacyjne triggery zastosowane w kontrolerze dla PlayStation 5.

@ 22.06.2022, 12:53
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Callisto Protocol mocno korzysta z możliwości kontrolera DualSense

Pisaliśmy przed momentem o tym, że twórcy The Callisto Protocol największy nacisk kładą na elementy survival horroru, a nieco mniejszy na akcję oraz strzelanie. Teraz mamy garść informacji na temat tego, w jaki sposób Striking Distance wykorzystuje możliwości kontrolera DualSense w swojej grze.

Nowe szczegóły docierają do nas za sprawą redakcji Game Informera, która miała przyjemność przeprowadzić wywiad z dyrektorem projektu, Benem Walkerem. Właśnie w trakcie wywiadu poruszono kwestię tego, jak The Callisto Protocol korzysta z DualSense. Okazuje się, że gra mocno pożytkuje jego możliwości.

"Absolutnie, bardzo mocno z tego korzystamy", powiedział Walker. "Widzenie i słyszenie jest bardzo satysfakcjonujące, ale czucie to dodatkowy poziom, a kontroler daje nam taką możliwość. Wszystkie te niewielkie niuanse, pracujemy ciężko, aby z nich skorzystać i chcemy mieć pewność, że zabawa wyróżnia się na tym kontrolerze".

Walker został zapytany oczywiście o to, by podał jakieś przykłady na to, jak wykorzystywane są możliwości DualSense, czyli m.in. adaptacyjnych triggerów oraz sprzężenia zwrotnego.

"W wielu broniach, jest opór, spust może się zepsuć, a potem naprawić - pracujemy nad tego typu rzeczami. Ponieważ mamy walkę wręcz, chcemy też, aby pękały kości, abyś czuł to za sprawą kontrolera. Więc gdy faktycznie jest to połączenie, poczujesz delikatne pęknięcie na kontrolerze".

Premierę The Callisto Protocol zaplanowano na 2 grudnia. Grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

The Callisto Protocol to survival horror z elementami akcji osadzony w futurystycznej przyszłości. Za projekt odpowiada debiutanckie Striking Distance Studios, złożone cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?