Resident Evil 4 Remake - zobaczcie porównanie z oryginałem

W sieci pojawił się materiał filmowy, którego twórcy postanowili porównać oryginalne wydanie Resident Evil 4 z nadchodzącym remakiem.

@ 20.06.2022, 14:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Resident Evil 4 Remake - zobaczcie porównanie z oryginałem

Fani serii Resident Evil od dawna czekali na oficjalne potwierdzenie istnienia remaku Resident Evil 4. Capcom postanowiło niedawno wreszcie przerwać ciszę, a w efekcie dowiedzieliśmy się, że projekt faktycznie istnieje. Jego premiera zaplanowana została na 24 marca 2023 roku. Grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S.

Przechodząc do meritum, w sieci pojawił się interesujący materiał filmowy, którego twórcy postanowili porównać oryginalne Resident Evil 4 z jego remakiem. W efekcie zobaczyć można co dokładnie uległo zmianie oraz w jakim zakresie. Na szczęście nie trzeba się szczególnie mocno wpatrywać, aby zdać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z remakiem kompletnym. Zmieniono wszystko. Od grafiki, po gameplay.

Wideo, które znajdziecie poniżej, zostało "zlepione" z ujęć, które opublikowała firma Capcom, a w efekcie jest dość ograniczone. Warto natomiast pamiętać, że podobnych materiałów w przyszłości na pewno pojawi się więcej. Póki co życzymy miłego seansu, a jeśli cenicie serię Resident Evil, zerknijcie też na ostatnie doniesienia na temat next-genowej łatki dla Resident Evil 2, 3 oraz 7, a także nadchodzącego dodatku dla Resident Evil Village.


Sprawdź także:
Resident Evil 4 Remake

Resident Evil 4 Remake

Premiera: 24 marca 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Resident Evil 4 Remake to odświeżona wersja czwartej pełnoprawnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii survival horrorów z zombie w roli głównej. Włodarze z firmy C...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:20, 20.06.2022
O ile sterowanie nie będzie takie toporne jak w oryginale to może to być pierwsza gra z serii Residentów z którą bliżej się zapoznam. W końcu wstyd nie liznąć klasyki nawet jak się nie przepada za zombiakami.
0 kudosRonaldo_   @   21:31, 20.06.2022
Jedyna część Residenta, która mi się podoba, więc zagram na pewno.
0 kudosfebra1976   @   14:28, 21.06.2022
Kiedyś uważałem się za wielkiego fana serii RE, jednak od szóstej odsłony jakoś mniej. RE7 nie ukończyłem, remake trójeczki też. Przy nowej wersji RE2 na chwilę poczułem się jak kiedyś i...
...i tyle, owszem gra jest świetna ale po ograniu trafiła na wirtualny strych i raczej już po nią nie sięgnę. Nie wiem czy sięgnę po nowe RE4, pomimo iż poprzedniczkę ukończyłem przynajmniej 3 razy. Nie wiem, znak czasów lub sks.
0 kudosMicMus123456789   @   18:42, 21.06.2022
Remake na miarę dwójki i trójki, robi wrażenie. Z sentymentu do czwórki, którą jako jedyną grę z serii ukończyłem więcej niż raz, biorę na premierę Szczęśliwy