Sonic Frontiers - znamy długość gry; nowe informacje

Morio Kishimoto opowiedział co nieco na temat Sonic Frontiers. Poznaliśmy dzięki temu garść szczegółów na temat projektu.

@ 16.06.2022, 11:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Sonic Frontiers - znamy długość gry; nowe informacje

Sonic Frontiers będzie prawdopodobnie ogromną grą. Jego dyrektor, Morio Kishimoto, postanowił co nieco na temat przedsięwzięcia opowiedzieć. Dzięki temu poznaliśmy długość gry oraz dowiedzieliśmy się m.in. tego, że Sonica będziemy w stanie rozwijać. Jeż będzie miał specjalne drzewko umiejętności.

Jeśli chodzi o długość Sonic Frontiers, mamy nastawić się na mniej więcej 20 do 30 godzin rozgrywki, przy czym mówimy tu oczywiście o czasie, jaki potrzebny będzie do przejścia przez główny wątek fabularny. Jeśli zajmiemy się dodatkowymi aktywnościami, czas ten na pewno się wydłuży.

W miarę postępów odblokowywać będziemy nowe umiejętności, co - jak stwierdził Kishimoto - może być nietypowym rozwiązaniem w platformówce. "Choć może to być nietypowe w platformówce opartej na poziomach, zdecydowaliśmy się zaimplementować drzewko umiejętności, aby Sonic mógł się rozwijać".

Jedna z najważniejszych umiejętności bohatera, to oczywiście bieganie. Żeby zabawa była ciekawa, twórcy pozwalają nam podnosić prędkość Sonica. Co ciekawe, możliwe ma być np. speedrunnowanie całej gry. "Jak w poprzednich tytułach, fani Sonica będą korzystać ze specjalnych time-ataków na każdym poziomie. W przypadku Sonic Frontiers, robienie speedrunnów może być fajnym wyzwaniem" - powiedział Kishimoto.

Premierę Sonic Frontiers zaplanowano na końcówkę bieżącego roku, a grać będziemy na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksach Series X|S oraz Switchu. Na razie konkretnego terminu niestety nie znamy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?