Starfield - jest pierwszy gameplay

W sieci pojawił się pierwszy materiał ukazujący fragmenty rozgrywki ze Starfield. Na razie niestety nadal nie znamy konkretnej daty premiery gry.

@ 13.06.2022, 00:39
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Starfield - jest pierwszy gameplay

Rozbudowane gry RPG niełatwo jest pokazać za pomocą zwiastunów, czy nawet materiałów ukazujących rozgrywkę. Bethesda postanowiła jednak zaryzykować i za sprawą kilkunastominutowego filmu zaprezentować nam swoje najnowsze dzieło: ciekawie zapowiadające się RPG zatytułowane Starfield.

Premiera Starfield miała się odbyć jeszcze w tym roku, ale niedawno pisaliśmy o tym, że twórcy zdecydowali się debiut przesunąć. Nowego terminu nie ujawniono, ale grać mamy niestety dopiero w pierwszej połowie 2023 roku. Starfield trafi wówczas w ręce posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol Xbox Series X|S.

Na widocznym poniżej materiale zaprezentowano fragmenty rozgrywki, a przy okazji dowiedzieliśmy się co nieco na temat rozwiązań planowanych przez deweloperów. Jest sporo eksploracji, nie brakuje strzelania oraz umiejętności specjalnych, jest co nieco o miastach, postaciach niezależnych oraz podróżowaniu w przestrzeni kosmicznej. Twórcy obiecują ponad 1000 planet rozrzuconych po 100 układach słonecznych.

Wiele spraw nadal owianych jest tajemnicą, ale koniecznie spójrzcie na poniższe wideo, aby wiedzieć czego mniej więcej się spodziewać. Jak wspomniałem, premierę Starfield zaplanowano na pierwszą połowę 2023 roku. Gra dostępna będzie tylko na blaszakach oraz Xboksach Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosDirian   @   07:46, 13.06.2022
No to pokazali, ze „najpotężniejsza konsola świata” jest za słaba żeby udźwignąć ich flagowy projekt. Już przez chwile myślałem, ze coś na telefonie mi tnie, ale nie, to ten gameplay śmiga w chyba 20 klatkach. Auć.

Abstrahując jednak od powyższego to wyglada to ciekawie, ale znów planety rodem z generatora i pewnie błyskawicznie wkradająca się nijakość… No faktycznie takie wysokobudżetowe No Man’s Sky. Szkoda mi czasu na takie niekończące się gry.
0 kudosBarbarella.   @   07:49, 13.06.2022
Cytat: Dirian
Szkoda mi czasu na takie niekończące się gry.

Chyba faktycznie życie jest za krótkie żeby w to grać. Ewentualnie jako tę jedną jedyną grę którą możemy na bezludną wyspę zabrać. Szczęśliwy
2 kudosshuwar   @   08:00, 13.06.2022
No mam mieszane uczucia, delikatnie mówiąc.

Mamy tu zlepek i odtwarzanie pomysłów z wielu gier: No Mans Sky (zbieranie pierwiatków... skanowanie dla expa, nuda), Elite Dangerous (podróżowanie po pierdyliardize planet, które będą do siebie podobne?). Strzelamy takimi samymi rodzajami broni (karabin, dwururka, granaty... Doom?), w trakcie strzelaniny "niespodziewanie" przylatują posiłki... Budowanie bazy (Fallout 76... na początku spoko, potem nuuuuda). Te same modele NPCów i sposób prowadzenia dialogów na każdej z miliona planet (The Outer Worlds, Fallout 3-4), Strzelaniny w kosmosie (Star Wars Squadrons, ok, fajnie... ale to zrobi się nudne jeszcze szybciej, jeśli to nie będą potyczki wbudowane w wątek fabularny)...

Skyrima przemierzałem przez ponad 200h dla samej eksploracji, odkrywania ciekawych miejsc, zachwytu otoczeniem, przyrodą, rzeźbą terenu, zmianą warunków atmosferycznych, kombinowaniem jak się dostać tu i tam. Patrząc na ten film, mam wrażenie, że znaczna większość planet i baz będą niemal identyczne (nie będzie zróżnicowania lokalizacji jak w Mass Effect, czy Dragon Age).

Moje obawy: pustka fabularna i nuda.
Moje nadzieje: że Microsoft na to nie pozwoli i wymusi stworzenie wciągającej opowieści poprzez wątek fabularny... Czyli pisząc inaczej: moją nadzieją jest to, że obecne opóźnienie, to jest właśnie to działanie MS.

Gdyby to miałby być kolejny Skyrim, ale w kosmosie... to spoko, ale po nagraniu nie czuję ochoty odkrywania tego kosmicznego świata, a to już jest problem.
1 kudosBarbarella.   @   08:05, 13.06.2022
Cytat: shuwar
nie czuję ochoty odkrywania tego kosmicznego świata, a to już jest problem.

Ważne że to problem dla nich a nie dla Ciebie. Szczęśliwy
W jakąś gigantomanie wpadli . Uważają że liczy się rozmiar ? Konsternacja
0 kudosDirian   @   09:16, 13.06.2022
Cytat: Barbarella.
Cytat: Dirian
Szkoda mi czasu na takie niekończące się gry.

Chyba faktycznie życie jest za krótkie żeby w to grać.


Ano właśnie, czasem to się zastanawiam skąd ludzie mają czas grać w tak rozbudowane produkcje Dumny Chyba, że faktycznie skupić się tylko na tej jednej grze, ale jak tu sobie odmówić meczyku w CS'a, DOTE czy okazjonalnej FIFY / UFC ze znajomymi?

Niemniej mimo wszystko intryguje mnie to Starfield. Podejrzewam jednak festiwal bugów na premierę, raczej to będzie tytuł do ogrania przynajmniej pół roku po debiucie. Skoro nawet na oficjalnym gameplayu widać, że gra działa na granicy płynności (a dla wielu pewnie poniżej niej)...
2 kudosbigboy177   @   10:47, 13.06.2022
Cytat: shuwar
Moje nadzieje: że Microsoft na to nie pozwoli i wymusi stworzenie wciągającej opowieści poprzez wątek fabularny... Czyli pisząc inaczej: moją nadzieją jest to, że obecne opóźnienie, to jest właśnie to działanie MS.
Nie wiem czy w te kilka miesięcy da się fabułę sklepać porządną. Wydaje mi się, że skrypty, scenariusz, wybory itd. pochłaniają jednak najwięcej czasu.

Bethesda w sumie nigdy fabułą nie stała, ale światy robili świetne. Może tym nadrobią.

Ogólnie jednak całość nie powala.
1 kudosKawira   @   11:06, 13.06.2022
A ja tam jestem zaintrygowany. No Man's Sky lubiłem, a w gry fabularne już praktycznie nie gram(nie licząc do recenzji Szczęśliwy). Jeśli faktycznie dobrze skleją te różne mechaniki to może być fajny sandbox. Przydałaby się w końcu konkurencja dla Elite Dangerous
1 kudosmrPack   @   11:23, 13.06.2022
Jak dla mnie słabo to wygląda tak samo jak cały pokaz przygotowany przez MS Poirytowany Jedyne co uratowało sytuację to pojawienie się Kojimy oraz zapowiedź trzech odsłon Persony, a tak to nic ciekawego Dumny
1 kudosTheCerbis   @   12:17, 13.06.2022
Również mam mieszane uczucia. Z jednej strony wygląda to nieźle, ale z drugiej pojawia się obawa o wtórność i nudę. Poza tym kto ma czas na granie w takie molochy? Ponad 1000 planet w różnych systemach? Nawet 100 byłoby za dużo.
2 kudosshuwar   @   13:32, 13.06.2022
Na mnie jeszcze zadziałał przekaz podprogowy... widok Todd Howard zmusza mnie do zapalenia lampki ostrzegawczej Uśmiech
Że ten pan się utrzymał na stołku...
2 kudosMicMus123456789   @   15:37, 13.06.2022
Myślałem, że skoro robią taki szum wokół tego tytułu to będzie to coś naprawdę nowego, a mi to za mocno przypomina ostatnie odsłony Fallouta, tyle, że z kosmicznymi skórkami postaci i budynków. Zamiast 1000 ich planet, które wiadomo jak będą wyglądać i działać wolałbym trzy, cztery planety, ale naprawdę dobrze zrobione.
0 kudosbalic87   @   16:44, 13.06.2022
Szczerze mówiąc to żadna gra z tego ich "wielkiego" pokazu nie zrobiła na mnie wrażenia ...
Patrząc na to jakie obecnie studia wchodzą w skład MS oraz jakim budżetem dysponują liczyłem na naprawdę emocjonujące pokazy z rozgrywki wielu ciekawych IP a zamiast tego otrzymałem festiwal game passa !!!

To co mają nam do zaoferowania to przeznaczone dla masowego odbiorcy gry usługi, dlatego Lepszy z wielu powodów był moim zdaniem już (krytykowany przez wielu) ostatni pokaz state of play od Sony.
1 kudospetrucci109   @   17:18, 13.06.2022
Chciałoby się powiedziec: "A nie mówiłem?" 😉 Jak przeczytałem 1000 Planet to wiedziałem już wszystko... 1000 planet, 1000000 beznadziejnych questów, 2000000 nijakich drewnianych postaci i 0 fabuły. Czyli wypisz wymaluj Bethesda standard. Wizualnie szału też nie ma... Słowem 5000 godzin grania, których na pewno na tą grę nie stracę...
0 kudosfrycek88   @   10:02, 14.06.2022
A mi się bardzo podoba. Lubię Bethesdę i ich wielkie sandboxowe gry RPG, z wielkimi światami, rozbudowanymi lore i szczątkową dawką fabuły. Samo zwiedzanie tych światów daje masę radochy. Więc liczę że tu będzie tak samo. Takie Skyrim, czy bethesdowy Fallout skrzyżowany z No Man Sky. Jak dla mnie fajne. Spędzę w tej grze mnóstwo czasu zwiedzając planety, robiąc qusty i będę się świetnie bawić.
0 kudosBarbarella.   @   11:13, 14.06.2022
No ja nie powiem że się dobrze nie bawiłam przy Skyrimie a szczególnie Morrowindzie a Obka nie ukończyłam bo już mi się to przejadło. Trochę się boję Frycek że jak siądziesz do tego Starfielda to wstaniesz jako siwiutki dziadziuś bo młodość przeminie ze Starfieldem. Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź