The Callisto Protocol - rozszerzony zwiastun i pierwszy gameplay

Zgodnie z tym, co obiecywano wcześniej, The Callisto Protocol pojawiło się na Summer Game Fest 2022. Deweloperzy przywieźli rozszerzoną wersję zwiastuna oraz pierwszy gameplay.

@ 09.06.2022, 20:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Callisto Protocol - rozszerzony zwiastun i pierwszy gameplay

Jeszcze przed Summer Game Fest 2022 wiadomo było, że jedną z atrakcji imprezy będzie nowa gra studia Striking Distance, czyli The Callisto Protocol. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, projekt faktycznie został w trakcie wydarzenia zaprezentowany.

Deweloperzy przybyli na Summer Game Fest z dwoma materiałami filmowymi. Jeden z nich to rozszerzona, nieco dłuższa i brutalniejsza wersja pierwszego zwiastuna. Drugim jest natomiast surowy gameplay, pokazujący nam dwa fragmenty rozgrywki. Oba mają miejsce w pierwszej połowie gry, przy czym jeden pokazuje bohatera raczej kiepsko uzbrojonego, a na drugim widzimy go w bardziej dopakowanym pancerzu.

Fabuła The Callisto Protocol przenosi gracza do roku 2320. Gracz wciela się w jednego z ostatnich ocalałych przed tajemniczą zarazą, która zaatakowała załogę placówki znajdującej się na tytułowym księżycu Jowisza, Kallisto. Dookoła niemal wszyscy przeobrazili się w tajemnicze monstra - i to samo chcą zrobić z protagonistą. Nie możemy im na to pozwolić, a do obrony służy nam nie tylko broń palna, ale również środki bezpośredniej perswazji. Przydana jest też broń grawitacyjna.

Premiera The Callisto Protocol zaplanowana została na 2 grudnia. Grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Więcej informacji na temat gry będziemy mieć dla Was w kolejnych tygodniach i miesiącach. Póki co rzućcie okiem na filmy.


Sprawdź także:
The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

The Callisto Protocol to survival horror z elementami akcji osadzony w futurystycznej przyszłości. Za projekt odpowiada debiutanckie Striking Distance Studios, złożone cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   20:29, 09.06.2022
Z każdym kolejnym filmikiem czekam na tą grę coraz mocniej 😁
1 kudosguy_fawkes   @   23:05, 09.06.2022
Bardzo przyjemny nowy Dead Space, który się tak nie nazywa. ;) Niemniej na gameplayu jest parę dziwnych momentów, jak choćby błyskawiczna „teleportacja” protagonisty na lewą stronę ekranu, by mógł oddać strzał znad prawego ramienia. Czekam.