Microsoft planuje wydać w tym roku fiskalnym co najmniej 5 gier od studiów Xboksa

Korporacja ponadto przygotowuje specjalny program, w ramach którego będziemy mogli za darmo sprawdzać gry.

@ 09.06.2022, 18:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Microsoft planuje wydać w tym roku fiskalnym co najmniej 5 gier od studiów Xboksa

MIcrosoft ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o kolejne miesiące i lata oraz markę Xbox. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, korporacja planuje wystartować z programem darmowych wersji demonstracyjnym, a ponadto w fiskalnym roku 2023 mamy dostać pięć lub więcej gier ekskluzywnych dla konsoli Xbox.

Gigant z Redmond przygotował specjalną konferencję, w trakcie której ujawnił swoje najbliższe plany. Kluczowym punktem wydarzenia była zapowiedź nowych gier. W bieżącym roku fiskalnym będzie ich w sumie pięć (na PC, konsolach oraz w chmurze), a w roku przyszłym będzie co najmniej tyle samo, jeśli nie więcej.

Tytuły, o których mowa to Age of Empires 4, Microsoft Flight Simulator, Psychonauts 2, Halo Infinite oraz Forza Horizon 5 - przynajmniej jeśli mówimy o roku minionym. W bieżącym ma być równie dobrze, mimo że do tej pory nie wiemy czego tak naprawdę się spodziewać. Czy chodzi tu m.in. o StarfieldForza MotorsportGears of War Collection albo Avowed? Nie sposób niestety powiedzieć.

Pewne jest natomiast to, że Microsoft przygotowuje program zwany Project Moorcroft. Stanowi on odpowiedź na ofertę Sony, a dokładniej na udostępnianie darmowych wersji demonstracyjnych gier. Dzięki nim będziemy mogli bez płacenia sprawdzić nowe i stare projekty, a następnie zdecydować o ich ewentualnym zakupie.

Więcej informacji na temat planów Microsoftu powinniśmy dostać niebawem. Już za niespełna 2 godziny startuje Summer Game Fest, a na 12 czerwca zaplanowana jest konferencja Microsoftu i Bethesdy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?