Call of Duty to już prawie 0,5 mld sprzedanych egzemplarzy

Wyniki finansowe Call of Duty nie pozostawiają żadnych złudzeń. To jedna z najpopularniejszych marek w historii wirtualnej rozrywki!

@ 09.06.2022, 17:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty to już prawie 0,5 mld sprzedanych egzemplarzy

Marka Call of Duty cieszy się niebywałą popularnością - co do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jeśli mimo wszystko potrzebowalibyście na to jakiś dowód, to właśnie takowy się pojawić. Activision udostępniło aktualny raport finansowy serii i jest on bardzo imponujący.

Z danych opublikowanych przez wydawcę dowiadujemy się, że cała seria rozeszła się już w nakładzie przekraczającym 425 mln egzemplarzy, a przy okazji zarobiła dzięki temu ponad 30 miliardów dolarów (jakieś 120 mld zł)! Call of Duty: Warzone, które zadebiutowało w 2020 roku ma już ponad 125 mln graczy, a Call of Duty Mobile pobrało 650 mln użytkowników z całego świata od jego premiery w 2019 roku.

Activision rozwija obecnie swój najpopularniejszy cykl rękami ponad 3000 deweloperów. Jak pisaliśmy wczoraj, nad Call of Duty: Modern Warfare 2 pracuje kilka różnych studiów, nie tylko Infinity Ward, a wydanie przeznaczone dla blaszaków opracowywane jest przede wszystkim przez Beenox. Wiele studiów ma wkład w kolejne części serii, a dzięki temu mogą one powstawać w regularnych odstępach czasu.

Premierę Call of Duty: Modern Warfare 2 zaplanowano na 28 października, a grać będziemy wówczas na PC, PlayStation oraz Xboksie. Jeśli nie widzieliście jeszcze zwiastuna zapowiadającego grę, koniecznie to uczyńcie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?