Przy Battlefield 2042 pracuje podobno bardzo mała grupa deweloperów

Większość pracowników DICE została oddelegowana do kolejnej odsłony cyklu Battlefield. Na razie nie wiemy niestety czym nowy projekt nas zaskoczy.

@ 09.06.2022, 15:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Przy Battlefield 2042 pracuje podobno bardzo mała grupa deweloperów

Premiera Battlefield 2042 do udanych nie należała. Nie powinno być więc dla nikogo zaskoczeniem, że Electronic Arts jak najszybciej postanowiło rozpocząć pracę nad potencjalną kontynuacją, a z najnowszych plotek wynika, że przy Battlefield 2042 pozostała naprawdę niewielka liczba deweloperów, starających się jedynie całość jakoś uporządkować i dalej delikatnie rozwijać.

Doniesienia w temacie Battlefield 2042 docierają do nas za sprawą dziennikarza Jeffa Grubba. W najnowszym epizodzie GrubbSnax (widocznym poniżej), stwierdził on, że DICE i Electronic Arts postanowiły porzucić Battlefield 2042, mimo że wydawca kilkakrotnie podkreślał, że zamierza wszystko naprawić i chce długoterminowo rozwijać projekt. Oczywiście podobne obietnice otrzymywaliśmy w przypadku Anthem, a wszyscy wiedzą jak się to finalnie skończyło.

DICE oddelegowało podobno większość deweloperów do nowej gry, a przy czterech sezonach zawartości dla Battlefield 2042, które obiecywano wcześniej, pracuje niewielka grupa ludzi. Starają się oni przygotować je "najszybciej i najtaniej", jak to tylko możliwe. Niestety nie wygląda to w związku z tym najlepiej i nie sposób powiedzieć co konkretnie dostaną gracze. DICE musi coś jednak przygotować, bo EA obiecało aktualizacje osobom, które zdecydowały się na zakup Battlefield 2042 w wersjach Gold oraz Ultimate.

Co ciekawe, Electronic Arts zareagowało na wideo przygotowane przez dziennikarza, twierdząc, że przy Battlefield 2042 pracuje "znaczących rozmiarów ekipa rozłożona po różnych studiach, skupiająca się na rozwijaniu i poprawianiu gry". Wydawca jest ponoć oddany dalszemu rozwojowi BF2042 w przyszłości. Dalszy rozwój wydarzeń będziemy Wam oczywiście raportować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?