Oficjalna zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare II; jest nowy zwiastun oraz data premiery

Activision postanowiło się podzielić ze światem szczegółami na temat Call of Duty: Modern Warfare II. Zapowiada się to całkiem nieźle, a premiera w październiku.

@ 08.06.2022, 20:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Oficjalna zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare II; jest nowy zwiastun oraz data premiery

Jak co roku, także i tej jesieni, będziemy mieli okazję zagrać w kolejną odsłonę serii Call of Duty. Tym razem padło na studio Infinity Ward oraz Call of Duty: Modern Warfare 2. Gra została przed momentem ujawniona i zaprezentowana na świeżym zwiastunie oraz screenach; mamy też garść szczegółów na temat tego, czego możemy się po niej spodziewać.

Zacząć wypada od tego, że premierę Call of Duty: Modern Warfare 2 zaplanowano na 28 października, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Na jego potrzeby deweloperzy wykorzystali całkiem nowy silnik graficzny, oferujący m.in. zbudowaną od nowa mechanikę strzelania. Twórcy obiecują też całkowicie przebudowane algorytmy sztucznej inteligencji, dzięki którym oponenci będą cwani i przebiegli.

Jeśli chodzi o założenia gry, wcielamy się w niej w członków oddziału specjalnego Task Force 141. Wyruszają oni na misję, której akcja przeniesie nas w różne rejony świata, a podczas jej realizacji nasza ekipa połączy też siły z oddziałami specjalnymi z Meksyku. Będą pojazdy opancerzone, helikoptery, eksplozje, strzelanie do góry nogami... zerknijcie zresztą na zwiastun widoczny w treści niniejszej wiadomości.

Call of Duty: Modern Warfare 2 jest pierwszą grą z serii, która wykorzystuje całkiem nowy silnik graficzny. Co ważne, to samo narzędzie zobaczymy także w innych częściach cyklu, dzięki czemu mają one posiadać podobną technicznie grafikę, a przy okazji poszczególni deweloperzy będą mogli silnik rozwijać, dodając do niego nowe opcje. Z obecnie wymienianych technologii znajdujących w nim zastosowanie wymieniono nowe algorytmy SI, nową fizykę pojazdów, nowe oparte na fizyce materiały, fotogrametrię, naturalniej wyglądającą wodę, wolumetryczne oświetlenie świata, wsparcie dla HDR i wiele więcej.

Żeby było ciekawiej, Call of Duty: Modern Warfare 2 w wersji dla komputerów osobistych opracowywane jest przez studio Beenox, które przy okazji wspiera też Infinity Ward, tworząc rozmaite elementy gry. Jego pracownicy mają dodatkowo wsparcie u innych studiów, a dokładnie Raven Software, High Moon Studios, Toys for Bob i innych. Jak widać, mamy do czynienia z ogromnym przedsięwzięciem, które dostanie dodatkową zawartość - także darmową - długo po premierze.

Na koniec wspomnę jeszcze, że komputerowa wersja Call of Duty: Modern Warfare 2 dostępna będzie na Steam, a zatem cykl powraca na platformę Valve. Jeśli zdecydujecie się na zakup pre-orderu, liczyć możecie na wczesny dostęp do otwartej bety, którą najpierw otrzymają właściciele konsol PlayStation. Prócz tego pre-order daje różne mniejsze i większe elektroniczne dobra w samej grze.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 2 - raz jeszcze przypomnę - zaplanowana została na 28 października, a grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Kolejne materiały z gry mamy dostać już jutro, podczas Summer Game Fest 2022.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   13:49, 09.06.2022
Czyżby to był w końcu "ten COD" ? Dumny Trailer w sumie nic ciekawego nie pokazał, a wręcz wprowadził u mnie małe zamieszanie, bo wygląda jakbym już go widział przy okazji poprzedniczki, a nawet wersji tej z 2007 roku... Seria mocno się wykoleiła w ostatnich latach, i mam nadzieję, że powrót będzie mocny, ale nie jestem przekonany co do tej części. Czekam na więcej info i materiałów, wtedy będzie można więcej powiedzieć.
0 kudosDirian   @   14:35, 09.06.2022
Czekam na październik. Modern Warfare było bardzo dobrą grą, podobnie jak i Vanguard (choć ten drugi za dużo kopiował z MW i przez to szybciej nudził). Mówię oczywiście tylko o multiku, bo kampanie w CoD-ach dawno przestały mnie interesować.