Upgrade postaci w Diablo Immortal to wydatek nawet kilkuset tysięcy złotych!

Wygląda na to, że studio Blizzard przekroczyło wszelkie granice pazerności - przynajmniej jeśli chodzi o system monetyzacji Diablo Immortal.

@ 07.06.2022, 11:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, mob

Upgrade postaci w Diablo Immortal to wydatek nawet kilkuset tysięcy złotych!

Diablo Immortal wzbudza od swojej premiery sporo kontrowersji, głównie ze względu na dość agresywną monetyzację, zrealizowaną za pomocą mikropłatności. Jako że mamy tu do czynienia z lootboxami (choć inaczej nazwanymi), trzeba niejednokrotnie wydać niemało pieniędzy, aby odpowiednio wyposażyć i podrasować swojego bohatera.

Najważniejszym przedmiotem, służącym do podnoszenia poziomu umiejętności gracza są klejnoty. Te najcenniejsze, Legendarne, pozyskiwać da się tylko wydając pieniądze, a to oznacza, że osoby nie płacące nie są w stanie ich zdobyć. To właśnie one potrafią mocno uszczuplić budżet grającego.

Legendarne klejnoty wypadają z legendarnych skrzynek (tu zwanych Crest), a jako że przedmioty w nich występujące są całkowicie losowe, może się okazać, że niełatwo będzie trafić coś interesującego, nawet jeśli wydacie na skrzynki ciężko zarobione pieniądze. Okazuje się podobno, że pełne podrasowanie postaci, aby mogła rywalizować w potyczkach PvP to wydatek nawet 110 tysięcy dolarów (prawie 0,5 mln złotych!) - wynika z poniższej analizy.

Co ciekawe, wspomniana analiza jest reakcją graczy na wypowiedź starszego projektanta Diablo Immortal, Scotta Burgessa. Wypowiedział się on niedawno na temat tego, jak Blizzard monetyzuje grę i podkreślał, że bawić można się w niej bez płacenia czegokolwiek.

Na koniec nadmienię, że Diablo Immortal jest już dostępne na PC oraz urządzeniach mobilnych. Jeśli rozważacie granie na blaszaku, koniecznie zerknijcie na wymagania sprzętowe gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   11:51, 07.06.2022
Właśnie zagrałam w Lotto to będzie mnie stać na te pół miliona.
1 kudosLoczek3545   @   13:02, 07.06.2022
Trochę nie rozumiem ludzi którzy łudzili się, że faktycznie w grę mobilną będzie można grać bez przeszkód, nie wydając grosza... To Diablo było robione z myślą tylko o mobilkach więc ja zdziwiony nie jestem. Oczekiwań żadnych nie miałem, bo nawet nie śledziłem owej gierki i pewnie nawet jej nie sprawdzę Uśmiech
1 kudosguy_fawkes   @   14:51, 07.06.2022
To Diablo projektowane głównie pod rynki azjatyckie, gdzie na grach mobilnych robi się ogromne pieniądze. Gardzę f2p, ale wiemy, że można je zrobić sensownie - tutaj to zwykły, bezczelny skok na kasę. To jest najgorsza, chciwa twarz Acti.
0 kudosGuilder   @   16:33, 07.06.2022
Cytat: guy_fawkes
To jest najgorsza, chciwa twarz Acti.
Miałem na początku napisać, że Activision innej nie ma, ale potem w trakcie pisania sobie uświadomiłem, że to nieprawda - jest jeszcze twarz mobbingu i seksizmu.
0 kudoskrzywy_banen   @   17:00, 07.06.2022
Jak ktoś rozważa granie w to diablo, to lepiej niech sięgnie po Path of Exile.
1 kudosMicMus123456789   @   18:53, 07.06.2022
Lepiej poczekać na czwórkę lub właśnie zagrać w inny tytuł z gatunku, których jest od groma do wyboru.
1 kudosdabi132   @   19:05, 07.06.2022
Nic nowego, gry mobilne to w większości maszynki do dojenia kasy. Jeśli nie są płatne, to mają masę reklam. A jak mają mikropłatności, no to są one agresywne. Sama rozgrywka również jest w taki sposób skonstruowana niecierpliwy graczy musiał wydać kasę.
Dodaj Odpowiedź