Kolejny Wiedźmin wkroczył w fazę przedprodukcji

Deweloperzy są bardzo zadowoleni z silnika Unreal Engine 5. Pomaga on podobno bardzo mocno w produkcji Wiedźmina 4.

@ 27.05.2022, 16:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Kolejny Wiedźmin wkroczył w fazę przedprodukcji

CD Projekt RED dawno potwierdził, że przygotowuje kolejną odsłonę serii Wiedźmin oraz, że powstaje ona na silniku graficznym Unreal Engine 5. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, projekt wyszedł już z fazy wczesnego projektowania, a to oznacza, że rozpoczęła się przedprodukcja.

Szef grupy CD Projekt, Adam Kiciński, komentował niedawno wyniki finansowe spółki, a podczas prezentacji ujawnił, że następna gra z serii Wiedźmin powstaje sprawnie. Deweloperzy zadowoleni są z tego, jak przebiegają prace oraz z tego, że silnik Unreal Engine 5 w istotnym stopniu je przyspiesza. Zapewnia on efektywność, a dzięki temu wstępny proces projektowania i badania dobiegł końca.

Następna część serii Wiedźmin jest w tym momencie w fazie przedprodukcji, w którą zaawansowana jest grupa 100 deweloperów. Premiera to oczywiście jednak nadal bardzo odległy temat, albowiem większość twórców z CD Projekt RED zajmuje się pierwszym rozszerzeniem dla Cyberpunk 2077. Jego marketing ruszy w drugiej połowie 2022, czyli mniej więcej w momencie premiery anime Cyberpunk Edgerunners.

Jeśli chodzi o next-genowe wydanie Wiedźmin 3: Dziki Gon, jego premiera powinna mieć miejsce w czwartym kwartale 2022 roku. Po wielu opóźnieniach projekt będzie wreszcie dostępny na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Wiedźmin 4

Wiedźmin 4

Premiera: 2030
PC

Wiedźmin 4 to zupełnie nowa część popularnej serii cRPG-ów akcji, która otwiera kolejny rozdział w adaptacji rodzimej sagi fantasy. Nieznane są jakiekolwiek szczegóły na ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:05, 29.05.2022
No to jak ? Dziadek Geralt i babcia Yennefer na emeryturze a zasuwać do roboty {wiedźmińskiej} będzie Ciri ?