Akcja The Callisto Protocol nie toczy się jednak w uniwersum PUBG

Deweloperzy The Callisto Protocol postanowili przygotować własny świat. Nie chcieli być ograniczeniu przez uniwersum PUBG.

@ 27.05.2022, 10:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Akcja The Callisto Protocol nie toczy się jednak w uniwersum PUBG

Studio Striking Distance, pracujące przy The Callisto Protocol, w ostatnim czasie jest dość aktywne, a to oznacza, że premiera przedsięwzięcia faktycznie powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku. Dziś za sprawą deweloperów otrzymaliśmy ciekawostkę związaną z wątkiem fabularnym gry.

Gdy zapowiedziano The Callisto Protocol ujawniono, że jego akcja toczy się w uniwersum popularnego PUBG. Z nowych informacji wynika jednak, że tak nie jest. Coś prawdopodobnie nie zaskoczyło tak, jak chcieliby twórcy, a w efekcie narracja obu projektów nie będzie jednak połączona. 

Szef Striking Distance, niejaki Glen Schofield, ujawnił tę wiadomość na Twitterze. Wyjaśnił on, że początkowo gra była częścią uniwersum PUBG, a jej akcja toczyła się 300 lat w przyszłości, ale obecnie ma własny świat. Schofield przyznał, że choć będzie tu kilka niespodzianek, fani nie powinni oczekiwać połączeń fabularnych pomiędzy obiema grami, a także nakładającego się na siebie lore.

Informacja jakaś szczególnie zaskakująca chyba nie jest. Można nawet napisać, że wyjście poza uniwersum PUBG było dobrym pomysłem. The Callisto Protocol powinno mieć całkowicie niezależny świat i opowieść, bo dzięki temu twórcy będą mogli projekt sprawniej rozwijać i poszerzać

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, rzućcie okiem na garść screenów z gry, które opublikowaliśmy niedawno.


Sprawdź także:
The Callisto Protocol

The Callisto Protocol

Premiera: 02 grudnia 2022
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

The Callisto Protocol to survival horror z elementami akcji osadzony w futurystycznej przyszłości. Za projekt odpowiada debiutanckie Striking Distance Studios, złożone cz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?