Sony chce inwestować coraz więcej w nowe marki

Sony planuje w najbliższych latach zwiększyć inwestycje w nowe marki, przy jednoczesnym inwestowaniu w już istniejące serie.

@ 27.05.2022, 10:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

Sony chce inwestować coraz więcej w nowe marki

Sony ma bardzo ambitne plany, jeśli chodzi o kolejne lata. Korporacja ujawniła, że chce zdywersyfikować nieco bardziej swoje inwestycje, a w efekcie do fiskalnego roku 2025, czyli do kwietnia 2026 roku kalendarzowego, przeznaczać mniej więcej połowę funduszy na całkiem nowe marki. Druga połowa to kontynuacje już istniejących serii.

Trzeba uczciwie przyznać, że na PlayStation znaleźć można wiele znanych i lubianych serii. Gracze cenią bardzo marki pokroju God of War, Horizon, The Last of Us oraz Uncharted, ale bardzo chętnie widzą też całkiem nowe projekty, jak wydane niedawno Ghost of Tsushima. Na tego typu przedsięwzięcia Sony chce w najbliższych latach przeznaczać coraz więcej środków.

Wieści o planach korporacji docierają do nas ze specjalnej prezentacji, w której szefostwo spółki rozmawiało z inwestorami. Podczas prezentacji ujawniono, że inwestowanie w całkiem nowe IP wzrośnie dramatycznie. W 2019 roku na nowe marki przeznaczano 23% wszystkich inwestycji, w roku 2022 będzie to 34%, a w roku 2025 nawet 50%!

W powyższych planach nie ma oczywiście niczego dziwnego. Sony ostatnio nabyło sporo nowych studiów deweloperskich, a to oznacza, że będą one przygotowywać całkiem nowe gry. Trzymajmy kciuki za to, by jak najwięcej było wśród nich prawdziwych hitów!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?