Znamy datę premiery The Lord of the Rings: Gollum

Daedalic Entertainment wreszcie postanowiło ujawnić datę premiery The Lord of the Rings: Gollum. Tytuł jest bliżej, niż moglibyście przypuszczać.

@ 24.05.2022, 17:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Znamy datę premiery The Lord of the Rings: Gollum

Po kilku obsuwach, firma Daedalic Entertainment postanowiła wreszcie ujawnić datę premiery wyczekiwanego przez wielu graczy The Lord of the Rings: Gollum. Gra będzie dostępna na komputerach osobistych oraz konsolach PS4, PS5, Xboks One i Xbox Series X|S dokładnie 1 września bieżącego roku. Wydanie dla Switcha nie ma jeszcze terminu, ale trafi do graczy także w tym roku.

Akcja The Lord of the Rings: Gollum toczy się w uniwersum wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, czyli Władcy Pierścieni. Fabuła gry prezentuje nam do tej pory nie opowiedzianą historię jednej z głównych postaci powieści, czyli Golluma. Po tym, jak traci on pierścień postanawia opuścić Mgliste Góry i wyruszyć w niebywale niebezpieczną podróż. W jej trakcie zwiedzi m.in. lochy Barad-dûr oraz Królestwo Leśnych Elfów w Mrocznej Puszczy.

Aby przetrwać, Gollum musi skorzystać ze swojej najważniejszej cechy: przebiegłości. Protagonista nie ma szans w bezpośrednim starciu z opancerzonymi oponentami, a w związku z tym musi się skradać. Regularnie toczy też bój z samym sobą, a dokładniej ze swoją drugą osobowością, Sméagolem. Od graczy zależeć będzie która osobowość zdominuje i będzie podejmować najtrudniejsze decyzje.

The Lord of the Rings: Gollum opracowane zostało przez Daedalic Entertainment we współpracy z Middle-earth Enterprises. Jak wspomniałem, premierę gry zaplanowano na 1 września. Na PC dostępny będzie tylko wariant elektroniczny, a na konsolach elektroniczny oraz pudełkowy.


Sprawdź także:
The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum

Premiera: 25 maja 2023
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji od studia Daedalic Entertainment, do tej pory znanego z przede wszystkim klasycznych przygodówek pokroju serii Depon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:27, 25.05.2022
Jakoś Władca Pierdzionków nie specjalnie eksponowany w grach. Wolałabym grać co prawda Legolasem , Arweną albo Aragornem ale niech już w ostateczności będzie ten przystojniak-mięśniak Gollum.