Wiedźmin 3: Dziki Gon dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S ponownie opóźniony

CD Projekt raz jeszcze zdecydowało się przesunąć premierę Wiedźmin 3: Dziki Gon. Teraz mówi się o czwartym kwartale bieżącego roku.

@ 20.05.2022, 11:15
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Wiedźmin 3: Dziki Gon dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S ponownie opóźniony

Wiedźmin 3: Dziki Gon dla konsol obecnej generacji miał zadebiutować pierwotnie pod koniec 2021 roku. CD Projekt zdecydował się premierę przesunąć najpierw na drugi kwartał 2022 roku, a teraz dowiadujemy się o kolejnym opóźnieniu, tym razem do czwartego kwartału.

Jeśli zamierzaliście spędzić wakacje w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, to niestety mamy nieciekawe wieści. Studio CD Projekt RED potrzebuje więcej czasu na to, by dopieścić trzecią odsłonę cyklu Wiedźmin po tym, jak została ona zabrana Saber Interactive i przekazana wewnętrznemu teamowi. 

Mimo że informacja nie jest szczególnie pozytywna, trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość. Jeśli wszystko pójdzie po myśli deweloperów, dostaniemy m.in. krótsze wczytywanie danych, wsparcie dla ray-tracingu, lepsze efekty specjalne i wiele innych poprawek technicznych. Do gry zaaplikowane zostaną też dwa dodatki: Serca z kamienia oraz Krew i Wino.

Na koniec wspomnę, że CD Projekt RED pracuje już nad kolejną odsłoną cyklu Wiedźmin, mającą być początkiem całkiem nowej sagi. projekt powstaje na silniku Unreal Engine 5 i nie wiemy o nim kompletnie nic.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   17:50, 22.05.2022
Czekam, czekam i doczekać się nie mogę... Taką mam chęć po raz piąty zanurzyć się w tym świecie i chyba zrobię to bez tej aktualizacji. Mam nadzieję, że te ciągłe opóźnienia, oczywiście prócz zmiany zespołu, spowodowane są chęcią dopieszczenia gierki tak jak przystało na next-gena Uśmiech . Tylko najwyższa jakość sprawi, że o opóźnieniach zapomnę Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   21:30, 23.05.2022
Wiedźmina 3 przeszedłem dobrych parę lat temu na podstawowym Xboksie i doskwierała mi tak naprawdę tylko jedna rzecz: czasy ładowania, choć dzięki hibernacji z odpaloną grą dotyczyło to jedynie podróży między krainami. Jestem ciekaw, o ile wersja nextgenowa je skróci, ale raczej nie pokuszę się o ponowne przejście - to genialna produkcja, ale ilość pytajników mnie prawie dobiła. ;)