Zapowiedziano GreedFall 2: The Dying World; premiera w 2024 roku

Studio Spiders ciężko obecnie pracuje nad kilkoma projektami. Jeden z nich to Steelrising, a drugim jest GreedFall 2: The Dying World.

@ 18.05.2022, 17:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Zapowiedziano GreedFall 2: The Dying World; premiera w 2024 roku

Studio Spiders specjalizuje się w grach RPG dysponujących raczej średnim budżetem. Firma od lat pielęgnuje wypracowaną przez siebie formułę, a w przypadku pierwszego GreedFall pokazała, że powoli dochodzi z nią do perfekcji. Nie powinno być więc dla nikogo zaskoczeniem, że deweloperzy zdecydowali się przygotować jego kontynuację.

W sieci przed momentem pojawiła się oficjalna zapowiedź GreedFall 2: The Dying World. Tytuł ten winien zadebiutować w 2024 roku, a dostępny będzie wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach (prawdopodobnie tylko obecnej generacji). Wydaniem GreedFall 2: The Dying World zajmie się Nacon.

Akcja GreedFall 2: The Dying World toczy się trzy lata po wydarzeniach, jakie obserwowaliśmy w "jedynce". Główny bohater pochodzi z Teer Fradee, a wyrusza do Gacane, aby spróbować rozwiązać tamtejsze konflikty i odzyskać wolność. Musimy zatem stawić czoła wielu wyzwaniom, zawiązać sojusze i walczyć z napotkanymi oponentami. Kluczowa jest tu też dyplomacja.

"Podczas pracy nad Steelrising nasza miłość do GreedFall nie zanikła", powiedział dyrektor i założyciel Spiders, Jehanne Rousseau. "Jesteśmy podekscytowani mogąc wrócić do tego uniwersum. W tym nowym rozdziale gracze będą eksplorować stary kontynent, a podczas podróży zwiedzą większe i bardziej zróżnicowane środowisko. Spotkają nowych sojuszników oraz frakcje i mam nadzieję, że przeżyją niezapomniane przygody".

GreedFall 2: The Dying World ma kłaść duży nacisk na wybór gracza oraz na narrację. Jeśli chodzi o pojedynki, mają one być bardziej taktyczne, ale na razie nie wiemy czy będą się toczyć w systemie turowym czy - jak wcześniej - w czasie rzeczywistym. Więcej informacji niebawem.

Na koniec przypomnę, że Spiders opracowuje obecnie jeszcze grę zatytułowaną Steelrising. Jej premiera zaplanowana została na 8 września, na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Greedfall

Greedfall

Premiera: 10 września 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Greedfall to gra akcji RPG inspirowana XVIII wiecznym barokiem. Za projekt odpowiada zaprawione w gatunku studio Spiders znane między innymi za sprawą Bound By Flame oraz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   10:50, 14.06.2022
Jedynka była taka sobie. Nie wyciskała z settingu prochowego fantasy tyle ile mogła by. A moim zdaniem to jest najfajniejszy podgatunek fantasy jaki jest. Ale ponieważ innych gier w tego typu klimatach na rynku nie ma to po Greedfall 2 chętnie sięgnę. Choć z zapowiedzi wynika że fabularnie może być to słabsza gra od jedynki.

0 kudosMicMus123456789   @   15:34, 14.06.2022
Zabawne, jakiś czas temu czytałem gdzieś zapowiedź dwójki i z opisu wynikało, że dwójka będzie prequelem co mnie nieco zasmuciło, a teraz czytam, że będzie to kontynuacja i cieszę się jak diabli Szczęśliwy Jedynka dla mnie była świetna wciąż mam w planach zakup wersji na PS5 wiec dwójkę biorę obowiązkowo Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   17:08, 14.06.2022
Cytat: MicMus123456789
opisu wynikało, że dwójka będzie prequelem co mnie nieco zasmuciło, a teraz czytam, że będzie to kontynuacja i cieszę się jak diabli

No raczej . Prequeli unikam jak ognia. Ja chcę wiedzieć co dalej . a twórcy nie maja pomysłu na kontynuację i cofają się w czasie . A z tego powodu np. moja znajomość Gwiezdnych Wojen zakończyła się na części ....eee...VI Imperium Kontratakuje {czyli obejrzałam i to nawet chyba ze trzy razy tylko IV ,V, VI }. Do przodu trzeba a nie do tyłu.