Ostatnie odsłony serii Resident Evil nadal sprzedają się świetnie

Capcom informuje o wyśmienitej sprzedaży Resident Evil 2, Resident Evil 3 oraz Resident Evil VII. Zainteresowanie każdym z tytułów wciąż jest wysokie.

@ 18.05.2022, 15:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ostatnie odsłony serii Resident Evil nadal sprzedają się świetnie

Wydane wiele lat temu oryginalne Resident Evil 2 przez długi czas uważane było za jeden z najlepszych survival horrorów w historii branży. Nic więc dziwnego,  że remake tego projektu sprzedaje się bardzo dobrze. Zainteresowanie nim zdaje się nie maleć.

Capcom zaktualizował listę najlepiej sprzedających się gier w portfolio spółki. Z zestawienia dowiadujemy się, że remake Resident Evil 2 nadal sprzedaje się najlepiej. Do tej pory projekt rozszedł się w nakładzie przekraczającym 9,6 mln jednostek, a to oznacza, że wkrótce dobije do "dyszki".

Idąc dalej, całkiem nieźle sprzedaje się również remake Resident Evil 3, choć znacznie słabiej od wspomnianego poprzednika. Odrestaurowana trzecia odsłona popularnego cyklu rozeszła się do tej pory w nakładzie przekraczającym 5,2 mln kopii. Ponad dwa razy tylu graczy zdecydowało się na zakup Resident Evil VII. Jest ono w rękach 10,8 mln osób.

Na koniec nadmienię, że wszystkie trzy gry, o których mowa w niniejszej wiadomości, jeszcze w tym roku zadebiutują w wersjach przeznaczonych dla konsol obecnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Będą one dysponować nie tylko lepszą oprawą wizualną, ale także wsparciem dla dźwięku 3D i (w przypadku PS5) kontrolera DualSense.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?