The Valiant - zaprezentowano średniowiecznego RTS-a

Klasyczna rozgrywka w formule Real Time Strategy.

@ 17.05.2022, 20:07
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Valiant - zaprezentowano średniowiecznego RTS-a

Studio Kite Games, autorzy całkiem udanego Sudden Strike 4, pokazali światu swój nowy projekt. Jest to gra z gatunku RTS, o tyle ciekawa, że jej akcja toczy się w lubianym przez graczy okresie - średniowieczu.

The Valiant, bo tak zwie się gra, opowiada historię Teoderyka von Akenburga. Jest to emerytowany krzyżowiec, który ponownie musi chwycić miecz w dłoń i ruszyć na ratunek światu. Wątek fabularny skupia się na poszukiwaniu fragmentów potężnego artefaktu, na który poluje też Ulryk von Grevel - dawny kompan, który jednak ma niecne plany co do wspomnianego narzędzia.

Rozgrywka opierać będzie się na kontroli małej grupy rycerzy, która będzie przedzierać się przez kolejne lokacje, po drodze tocząc liczne starcia z wrogami. W trakcie zabawy będziemy ulepszać umiejętności naszych bohaterów (wyróżnionych na tle słabszych jednostek), wyposażać ich w nowe zbroje czy bronie, czy też konstruować rozmaite machiny wojenne. 

The Valiant zaoferuje klasyczną fabularyzowaną kampanię, tryb hordy oraz rozgrywki wieloosobowe. Tytuł zmierza na PC, PS 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S. Nie zdradzono daty premiery. Za wydanie tytułu odpowiada firma THQ Nordic.


Sprawdź także:
Sudden Strike 4

Sudden Strike 4

Premiera: 11 sierpnia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Sudden Strike 4 to kolejna część kultowej serii gier strategicznych, których akcja osadzona jest w realiach II wojny światowej. Ostatnia jej odsłona ukazała się na rynku ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?