Techland tworzy grę action RPG z otwartym światem. Zatrudniono licznych specjalistów z branży

Studio Techland po sukcesie Dying Light 2 staje przed kolejnym projektem. Tym razem postawiono na uniwersum fantasty - będzie to tytuł action RPG z akcją w otwartym świecie. Póki co poszukiwani są nowi deweloperzy.

@ 17.05.2022, 17:45
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Techland tworzy grę action RPG z otwartym światem. Zatrudniono licznych specjalistów z branży

Studio Techland rozpoczęło poszukiwanie nowych specjalistów do prac nad kolejną grą kategorii AAA. Już teraz zatrudniono wiele doświadczonych osób, ale wciąż otwarte są liczne wakaty na rozmaite stanowiska. Oferty pracy umieszczono na stronie studia.

"Prowadzimy rekrutację do prac nad niezapowiedzianą grą AAA z gatunku action RPG w świecie fantasy, z akcją w otwartym świecie." - czytamy w najnowszym komunikacie.

Aktualnie poszukiwany jest m.in. doświadczony dyrektor kreatywny. Do prac nad nową grą już teraz dołączyli m.in. Bartosz Ochman (główny projektant świata w Cyberpunk 2077 i DLC do Wiedźmina 3) czy Karolina Stachyra i Arkadiusz Borowik (scenarzyści Wiedźmina 2 i Wiedźmina 3).

Są też zagraniczni fachowcy. Mowa tutaj o dyrektorze kreatywnym Mad Maksa czy Prince of Persia: Piaski Czasu, czyli Mario Maltezosie. Do zespołu dołączył ponadto David McClure (główny projektant Deathloop) czy główny animator Horizon: Zero Dawn - Kevin Quaid.

Obecnie studio poszukuje jeszcze około 70 pracowników na rozmaite stanowiska - każdy ma pracować przy nowym projekcie fantasty, o którym mowa we wiadomości. Gra zapewne obecnie jest dopiero w fazie koncepcyjnej lub wczesnej produkcji, więc przyjdzie nam jeszcze na nią poczekać. Widoczna w newsie grafika koncepcyjna to oficjalny obrazek.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   21:19, 18.05.2022
Przez chwilę miałam nadzieję że może wezmą przykład z twórców Kingdom Come ale niestety nic z tego . Erpegi uczepiły się tego fantasy .Bez czarów ani rusz.