Polskie studio Bloober Team przygotowuje remake Silent Hill 2

Silent Hill 2 uznawane jest za jeden z najlepszych horrorów w historii branży. Jest szansa, że projekt niebawem trafi do sprzedaży w odświeżonej formie.

@ 16.05.2022, 15:05
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Polskie studio Bloober Team przygotowuje remake Silent Hill 2

Mniej więcej trzy godziny temu na naszych łamach pisaliśmy o screenach z Silent Hill, które pojawiły się w sieci. Właśnie dotarliśmy do kolejnych doniesień na temat nowego przedsięwzięcia Konami. Wygląda na to, że faktycznie się ono zaczyna materializować.

Znany insider, NateTheHate, opublikował na Twitterze wiadomość, z której dowiadujemy się, że nadchodzące Silent Hill to remake Silent Hill 2. Żeby było ciekawiej, projekt przygotowywany jest przez polskie studio Bloober Team (twórcy między innymi The Medium). Ekipa na nowo opracowała łamigłówki, dodała też zakończenia. Grać będziemy natomiast - przynajmniej przez pewien czas - wyłącznie na konsolach PlayStation.

  • "Bloober Team pracuje nad remakiem Silent Hill 2. Przebudowano łamigłówki. Dodano zakończenia. Czasowy ekskluzyw dla konsol PlayStation".
  • "Powstaje obecnie wiele projektów Silent Hill, w tym kontynuacja głównego wątku oraz poboczne opowieści".
  • "Informacje są niepotwierdzone. Dzielę się tym, co słyszałem".

Wymienione powyżej punkty pochodzą ze wspomnianego wpisu na Twitterze. Końcówka jest oczywiście najważniejsza, albowiem żadne z doniesień nie zostały oficjalnie potwierdzone przez deweloperów. W związku z tym trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jak tylko pojawią się oficjalne wieści, nie omieszkamy się nimi z Wami podzielić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:41, 17.05.2022
Coraz więcej od jakiegoś czasu plotek, że coś w temacie Silent Hill się dzieje, więc powrót do Cichego Wzgórza zdaje się wkrótce nastąpi.