Electronic Arts przygotowuje Project CARS 4 oraz F1 23

Wygląda na to, że Electronic Arts naprawdę mocno chce wejść na rynek gier wyścigowych. Z niecierpliwością czekamy na nowe informacje w temacie.

@ 13.05.2022, 14:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Electronic Arts przygotowuje Project CARS 4 oraz F1 23

Studio Codemasters Cheshire zostało ostatnio włączone do Criterion Games. Obie ekipy będą wspólnie pracować nad przyszłością cyklu Need for Speed. W międzyczasie Codemasters Birmingham skupia się na cyklu Formula 1. Na tym jednak projekty wyścigowe w Electronic Arts się nie kończą. Tak przynajmniej uważa znany insider, Tom Henderson.

Henderson opublikował interesujący raport na łamach Exputer. Z materiału dowiadujemy się, że Slightly Mad Studios opracowuje w tym momencie Project CARS 4. Przedsięwzięcie będzie dostępne na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji. Ma on powrócić do korzeni, a to oznacza bardziej symulacyjne podejście do tematu. Premiera, jak wszystko pójdzie dobrze, będzie miała miejsce w 2024 roku.

Prócz powyższego, Electronic Arts przygotowuje jeszcze produkcję opartą na licencji WRC. Pierwsza odsłona nowego cyklu ma zadebiutować pomiędzy 2023, a 2027 rokiem. Będzie ona wykorzystywać silnik graficzny Unreal Engine i najprawdopodobniej zadebiutuje na konsolach obecnej generacji i komputerach osobistych. Większej ilości szczegółów na razie nie mamy.

Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć, że Henderson napisał też co nieco na temat kolejnej części F1. Codemasters w tym momencie rozwija F1 22, ale od jakiegoś czasu trwają też prace nad F1 23. Będzie to rzekomo prawdziwie "next-genowy" projekt, zawierający sporo nowości oraz znacznie usprawniony silnik graficzny.

Na tym doniesienia się kończą. Nie ma słowa na temat powrotu cyklu Burnout, ani kontynuacji GRID. Może to oznaczać, że obie marki na razie poszły w całkowitą odstawkę. Jak tylko pojawią się nowe informacje, będziemy Wam je przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszubal22   @   17:46, 13.05.2022
Powoli coraz więcej gier od EA idzie w stronę UE5 rezygnując z Frostbite'a. Szczerze mówiąc, brzmi to ciekawie i oby wyszło na lepsze. Jedynie szkoda tego Burnouta. Po remasterze Paradise liczyłem na pełnoprawną, nową część, a tu się wcale na to nie zapowiada.
0 kudosBarbarella.   @   00:00, 14.05.2022
Z tego co kojarzę to Formuła 1 wraca do Elektroników w pewnym sensie .Pamiętam że tata grał w jakąś F1 od EA Sports , było w tej grze kilka sezonów do wyboru i mnóstwo modów powiększających ilość sezonów które zdaje się głównie nie działały.
1 kudosdabi132   @   21:36, 15.05.2022
Smutne, że takie Slightly Mad Studios znowu trafiło w łapska Electronic Arts, które przecież prawie doprowadziło do ich upadku przy okazji zlikwidowanego Shift 3.