Znamy datę premiery remaku Dead Space

Electronic Arts postanowiło wreszcie zdradzić dokładną datę premiery Dead Space - remaku pierwszej odsłony niebywale popularnego cyklu.

@ 12.05.2022, 21:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Znamy datę premiery remaku Dead Space

W ostatnim czasie bardzo często piszemy o rozmaitych opóźnieniach. Tym razem mamy pozytywne wieści, przynajmniej dla fanów survival horrorów, a w szczególności cyklu Dead Space. Electronic Arts postanowiło wreszcie zdradzić datę premiery remaku pierwszej odsłony tejże serii.

Studio Motive ogłosiło dzisiaj podczas transmisji Crafting the Tension (widocznej poniżej), że premiera Dead Space zaplanowana została na dzień 27 stycznia 2023 roku. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. Jako że mamy do czynienia z remakiem, otrzymamy opowieść z oryginału, tyle że dopasowaną technologicznie do dzisiejszych czasów.

"Praca nad remakiem była dla nas w Motive świetną zabawą, ponieważ jesteśmy prawdziwymi fanami tej serii i chcemy traktować ją z należytym szacunkiem. Równie ekscytujące jest też obserwowanie reakcji graczy, ponieważ zabieramy ich w tę podróż razem z nami" - powiedział Phillippe Ducharme, Senior Producer Dead Space. "Czynimy ogromne postępy na drodze do wersji Alpha i z radością ogłaszamy, że gra zadebiutuje w styczniu przyszłego roku. Nie możemy się doczekać, aż gracze, zarówno ci starsi, jak i nowi, zobaczą, jak podnieśliśmy jakość oryginalnego doświadczenia 
w nadchodzącym remake'u, aby było ono równie niezwykłe dla tej generacji".

Scenariusz Dead Space pozwala nam się wcielić w inżyniera o imieniu Isaac Clarke. Wyrusza on na misję naprawy ogromnego statku kosmicznego USG Ishimura. Z pozoru proste zadanie przeradza się w najprawdziwszy koszmar. Szybko okazuje się, że cała załoga została zabita, a w jej miejscu pojawiły się dziwne stwory zwane Nekromorfami. Na domiar złego partnerka Issaca, Nicole, zaginęła gdzieś w okolicy. Bohater postara się ją odnaleźć, a przy okazji uciec z tego piekła.

Więcej na temat gry w kolejnych miesiącach, a póki co spójrzcie na poniższy materiał filmowy. Zobaczycie na nim między innymi sporo ujęć z rozgrywki, zrekonstruowane środowisko, usprawnione wyposażenie i wiele więcej. Pamiętajcie też, że premierę Dead Space zaplanowano na 27 stycznia 2023 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?