Codemasters Cheshire zostało wcielone do Criterion Games

Oba studia będą teraz z pełną siłą współtworzyć przyszłość marki Need for Speed.

@ 12.05.2022, 19:43
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Codemasters Cheshire zostało wcielone do Criterion Games

Studio Criterion Games pracuje obecnie nad kolejną odsłoną serii Need for Speed, a do tej pory wspierała je również ekipa Codemasters Cheshire. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Electronic Arts postanowiło połączyć oba studia. Criterion wchłonęło Codemasters Cheshire i razem będą dbać o "przyszłość marki Need for Speed".

Electronic Arts ujawniło, że Codemasters Cheshire, niegdyś zwane Evolution Studios, zostanie przyłączone do Criterion Games. Co ważne, nikt nie stracił pracy, nie doszło do żadnych redukcji etatów. Obie ekipy mają ze sobą współpracować, a stanowiska wszystkich, łącznie z managerami, pozostały nietknięte. Dzięki połączonym siłom projekty studiów na pewno będą powstawać szybciej i będą bardziej dopracowane.

"Połączenie jest następstwem współpracy obu studiów, jaka miała miejsce w minionych miesiącach. Mają one wspólne wartości oraz podobną kulturę, a przez to uważamy, że skorzystanie z ich umiejętności oraz doświadczenia pozwoli nam dostarczać najlepsze gry wyścigowe dla naszych graczy", czytamy w oświadczeniu.

Codemasters Cheshire, jak wspomniałem, to niegdysiejsze Evolution Studios. Po premierze DriveClub zostało ono przejęte przez Codemasters, a następnie Codemasters zostało kupione przez Electronic Arts. Teraz ekipa, wspólnie z Criterion, będzie zajmować się cyklem Need for Speed. Mamy nadzieję, że gracze na tym mocno zyskają.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?