Premiery Starfield oraz Redfall przesunięte na 2023 rok

Bethesda zdecydowała się przesunąć premiery Starfield oraz Redfall, aby dopieścić oba projekty. Konkretnego terminu nie ujawniono, ale wspomniano o pierwszej połowie 2023 roku!

@ 12.05.2022, 16:24
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox x/s

Premiery Starfield oraz Redfall przesunięte na 2023 rok

Stało się coś, o co obawiałem się od dłuższego czasu. Bethesda uznała, że listopadowa premiera Starfield jest nierealna, a w efekcie gra trafi do sprzedaży kilka miesięcy później. Mówiąc konkretniej, w pierwszej połowie 2023 roku. Wydawca przeprasza oczywiście graczy za obsuwę, ale dzięki niej mamy otrzymać znacznie bardziej dopracowany projekt. Żeby było gorzej, przesunięto też debiut Redfall - nowego tytułu Arkane Austin.

Dwie z najbardziej wyczekiwanych gier, zaplanowanych na 2022 rok zostały przesunięte. Bethesda opublikowała oświadczenie na Twitterze, w którym czytamy, że zarówno Starfield, jak i Redfall zostały pchnięte do pierwszej połowy 2023 roku. Niestety nie podano bardziej sprecyzowanego terminu, a zatem trzeba się niestety uzbroić w tym przypadku w cierpliwość.

"Ekipy w Arkane Austin (Redfall) oraz Bethesda Game Studios (Starfield) mają ogromne ambicje, jeśli chodzi o swoje gry, a my chcemy mieć pewność, że dostaniecie najlepsze, najbardziej dopieszczone wersje", napisał wydawca w oświadczeniu.

"Chcemy podziękować wszystkim za ekscytację związaną z Redfall oraz Starfield. Ta energia jest ogromną częścią tego, co nas inspiruje każdego dnia i napędza naszą ekscytację tym, co tworzymy. Nie możemy się doczekać pokazania pierwszych materiałów z rozgrywką, zarówno dla Redfall, jak i Starfield, co nastąpi niebawem".

Obie gry prawdopodobnie zostaną zaprezentowane 12 czerwca. Wtedy bowiem będzie miała miejsce impreza zwana Xbox and Bethesda Games Showcase. Zarówno Starfield, jak i Redfall powstają z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
3 kudosLucas-AT   @   16:41, 12.05.2022
Bethesda - spółka należąca do Microsoftu - wydaje od początku generacji więcej gier na PS5 niż Xboksa, mianowicie Deathloop i Ghostwire Tokyo. Ta obsuwa zaboli, bo na końcówkę roku dla Xboksa zostaje znowu Forza.
0 kudoszubal22   @   16:48, 12.05.2022
Taa... No to lista moich oczekiwań na ten rok zamknie się chyba na czekaniu na jakiekolwiek wieści nt. Dragon Age'a 4, potencjalnej zapowiedzi Persony 6 lub portów tej serii i nadziei, że jakiś fajny indyk jeszcze wyskoczy. A początek roku był tak dobry...
1 kudospetrucci109   @   17:29, 12.05.2022
Bethesda przesuwa premierę Starfield na przyszły rok bo gra jest za krótka... Trwa tylko 1000 godzin... Muszą dorobić tryliard misji typu leć na 50 Planet i pozbieraj na nich po 5 kamieni, żeby wydłużyć grę do 2578 godzin. Wtedy fani RPGów Bethesdy będą usatysfakcjonowani 😅
1 kudosGuilder   @   22:40, 12.05.2022
Cytat: petrucci109
żeby wydłużyć grę do 2578 godzin
Panie, tyle to mi kreator postaci zajmuje. Jak taka krótka, to nie biorę.
0 kudosBarbarella.   @   07:44, 13.05.2022
Jeśli chodzi o kreator postaci Bethesdy to niedościgłym wzorem jest ten z Obliviona .Spędziłam w nim pewno faktycznie te 2500 godzin a w efekcie końcowym moja protagonistka za każdym razem była brzydsza od Iggy Popa. Zdziwiony A tak się starałam być piękna. Płacz
0 kudosKononowicziMajor   @   09:11, 13.05.2022
Cytat: Barbarella.
Jeśli chodzi o kreator postaci Bethesdy to niedościgłym wzorem jest ten z Obliviona

Zgodzę się z tobą bo naprawdę opcji jest od cholery. Na tworzenie postaci poświęciłem prawie 1h i nie mam co się dziwić, Tworzenie postaci naprawdę jest przyjemne.

Mam nadzieję że kreator postaci będzie miał dużo opcji w Stalfred.
0 kudosshuwar   @   08:53, 14.05.2022
I to jest bardzo słuszna koncepcja. Może wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy w tej branży. Ja się natomiast zastanawiam, czy pół roku, to jest odpowiednio długa obsuwa, by dopieścić gry?
0 kudosBarbarella.   @   09:20, 14.05.2022
Najbardziej słuszna koncepcja to " Wyjdzie kiedy będzie gotowa " . Większość wydawców zdaje się na taką koncepcje twórcom nie pozwala , muszą być terminy . I sami gracze też chcą wiedzieć kiedy ukaże się ich wyczekiwany tytuł. Jak się ukaże w terminie ale z bugami to się drą wniebogłosy a jak się ukaże bez bugów ale po terminie to też się drą wniebogłosy . No straszne problemy z tymi grami.
0 kudosLucas-AT   @   18:10, 14.05.2022
Cytat: shuwar
I to jest bardzo słuszna koncepcja. Może wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy w tej branży.

Czekamy na ujawnienie platform docelowych gry. Czy Starfield wyjdzie jeszcze na Xboksa One, czy już tylko na nowe Xboksy i PC? Jeśli również na Xboksa One, to nie poszli po rozum do głowy - będzie powtórka z Cyberpunka choćby nie wiadomo jak się starali.
Dodaj Odpowiedź