Capcom ma bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące

Wygląda na to, że Capcom planuje do marca 2023 roku wydać sporo interesujących gier. Na razie niestety nie znamy konkretów.

@ 12.05.2022, 12:06
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Capcom ma bardzo ambitne plany na najbliższe miesiące

Wygląda na to, że Capcom ma ambitne plany, jeśli chodzi o bieżący rok fiskalny, czyli najbliższe 10 miesięcy. Korporacja w najnowszym raporcie finansowym chwali się, że do końca marca 2023 roku wypuści na rynek "wiele znaczących nowych tytułów". W efekcie w górę powinny pójść przychody wydawcy.

Plany obejmują w sumie 45 jednostek gier (co oznacza po prostu każdy pojedynczy produkt, także w zależności od platformy). Abyście mieli mniej więcej porównanie z minionym rokiem, Capcom wydał w nim 24 jednostki gier (SKU), co oznacza, że na rok bieżący premier zaplanowano sporo więcej.

Ze wspomnianym 45 jednostek (SKU) korporacja liczy na sprzedaż około 37 milionów sztuk oprogramowania, a rok wcześniej było to 32,6 mln. Z tych 37 milionów jednostek softu, 10 milionów to całkiem nowe projekty, a reszta to tytuły dostępne na rynku od jakiegoś czasu.

W tym momencie nie sposób oczywiście powiedzieć co dokładnie planuje wydać Capcom, ale potencjalnych kandydatów jest mnóstwo. Może chodzić o Street Fighter 6, dodatek do Resident Evil Village, remake Resident Evil 4, Dragon's Dogma 2 i wiele innych. Zapowiada się to wszystko ciekawie, a zatem czekamy na konkrety.

Jak wszystko pójdzie dobrze, więcej informacji na temat nadchodzących tytułów otrzymamy podczas Summer Game Fest, które odbędzie się za niespełna miesiąc.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?