FIFA - nawet bez Electronic Arts - chce oferować graczom najlepszy symulator piłki nożnej

Wygląda na to, że FIFA bardzo ambitnie podchodzi do swojej licencji. Zamierza nadal kontynuować cykl gier sportowych, tyle że z innymi partnerami.

@ 11.05.2022, 12:40
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

FIFA - nawet bez Electronic Arts - chce oferować graczom najlepszy symulator piłki nożnej

Electronic Arts, by obciąć nieco koszty związane z produkcją serii FIFA, postanowiło zrezygnować ze słynnej licencji, a w rezultacie nadchodząca kopanka będzie ostatnią zatytułowaną w dotychczasowy sposób. Po premierze FIFA 23 wydawca zmieni nazwę cyklu na EA Sports FC. Dzięki temu co cztery lata w kieszeni firmy zostanie 2,5 mld dolarów. Jak się jednak okazuje, FIFA nie zbiednieje, bo zamiesza sprzedawać licencję innym zainteresowanym.

Z komunikatu opublikowanego przez organizację dowiadujemy się, że pracuje ona już nad "kilkoma nowymi niesymulacyjnymi grami" z różnymi deweloperami oraz wydawcami. Jeden z tych projektów to "doświadczenie gamingowe związane z jednym z największych wydarzeń sportowych na Ziemi", co może się oczywiście odnosić do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Wspomniana gra ma zadebiutować w trzecim kwartale bieżącego roku.

FIFA zapowiedziała ponadto, że nie chce oferować już swojej licencji ekskluzywnie oraz że wszelkie umowy będą podpisywane na rok czasu, a następnie - w miarę zapotrzebowania - przedłużane. Prezydent FIFA, Gianni Infantino, zapowiedział, że seria FIFA nadal będzie najwyższej jakości doświadczeniem sportowym i to pomimo braku współpracy z EA Sports.

"Mogę zapewnić Was, że tylko autentyczna, prawdziwa gra z nazwą FIFA będzie oferować to, co najlepsze dla graczy oraz fanów piłki nożnej", powiedział Infantino. "Nazwa FIFA to nie tylko globalny, oryginalny tytuł. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25, FIFA 26 i tak dalej - stała jest tu nazwa FIFA i tak będzie na zawsze, będzie też NAJLEPSZA".

Wygląda na to, że FIFA jest pewna swego. Trzymamy oczywiście kciuki, bo konkurencja zawsze wychodzi grom i graczom na dobre.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   20:06, 11.05.2022
Z ich pewności siebie wynika że chyba z Konami chcą podpisać umowę no bo kto jeszcze może im zrobić najlepszy symulator kopania.