Steam Deck otrzymało aktualizację poprawiającą m.in. żywotność baterii

Steam Deck jest bezustannie rozwijane. Valve dodaje nowe funkcje i modernizuje już istniejące rozwiązania. Firma poprawiła też podobno jego wydajność energetyczną.

@ 28.04.2022, 11:29
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne

Steam Deck otrzymało aktualizację poprawiającą m.in. żywotność baterii

Steam Deck dostępne jest na rynku od mniej więcej dwóch miesięcy. Urządzenie radzi sobie całkiem nieźle, a Valve regularnie publikuje aktualizacje oprogramowania dla niego. Najnowsza właśnie trafiła do sieci - jest ważna, więc koniecznie jak najszybciej ją zaaplikujcie.

Valve informuje, że nowa aktualizacja systemu Steam Deck jest już w sieci. Wprowadza ona do systemu rozliczne poprawki, mające wpłynąć na wygodę jego użytkowania. Ponadto na pewno zauważycie całkiem nowy ekran blokady, pozwalający zabezpieczyć urządzenie przy pomocy specjalnego PINu, a także możliwość zmiany layoutu klawiatury - w sumie dodano 21 języków. Wisienką na torcie mają być możliwość otwarcia kilku okien w ramach jednej aplikacji lub gry oraz przemodelowany ekran z osiągnięciami.

Inżynierowie poprawili też rdzeń systemu operacyjnego Steam Deck. Dzięki modyfikacjom poprawiono podobno żywotność baterii, gdy urządzenie jest w trybie oczekiwania, albo gdy nie wymaga zbyt dużej ilości prądu. Nie sposób niestety powiedzieć jak się to przekłada na faktyczne użytkowanie kieszonsolki. Najlepiej po prostu sprawdzić to na własną rękę, tym bardziej, że aktualizacja oprogramowania jest konieczna do poprawnego działania całej platformy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?