Call of Duty straciło 50 milionów aktywnych graczy w ciągu ostatniego roku

Chodzi o wszystkie wciąż wspierane i sprzedawane gry z cyklu Call of Duty - zarówno klasyczne, jak i free-to-play.

@ 27.04.2022, 17:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty straciło 50 milionów aktywnych graczy w ciągu ostatniego roku

Konkurencja na rynku strzelanek jest obecnie ogromna. Battlefield 2042 nie zdołało trafić do zbyt szerokiego grona graczy, a jak się właśnie dowiedzieliśmy, Call of Duty także nie radzi sobie ostatnio najlepiej. Z najnowszych doniesień wynika, że słynna marka straciła mniej więcej 50 milionów aktywnych graczy w ciągu ostatniego roku!

Activision Blizzard opublikowało swoje najnowsze wyniki finansowe. Z raportu dowiadujemy się, że znacząco spadła liczba aktywnych graczy Call of Duty. W dniu 31 marca 2021 mówiło się o ponad 150 milionach aktywnie uczestniczących w rywalizacji osobach, a rok później, czyli 31 marca 2022 jest ich już "tylko" 100 milionów. Spadek, jak widać, dość istotny.

Co jest przyczyną? Activision wymienia tu kilka czynników. Są wśród nich "mniejsze zaangażowanie" graczy w Call of Duty: Warzone, a także "słabsza sprzedaż" Call of Duty: Vanguard, która doprowadziła do tego, że przychody serii Call of Duty znacząco spadły w pierwszym kwartale 2022 roku. W miarę stabilnie działa tylko Call of Duty Mobile, w które ciągle gra mniej więcej ta sama liczba graczy.

Na koniec przypomnę, że niebawem zostaną zapowiedziane kolejne odsłony Call of Duty, mające zadebiutować jeszcze w tym roku. Czy poprawią one ogólny stan serii? Ciężko w tym momencie prorokować. Jest spora szansa, że gracze są po prostu zmęczeni formułą gry i potrzebują czasu, aby ponownie się nią zainteresować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?