Cyberpunk 2077 z solidną sprzedażą; wiemy kiedy zadebiutuje pierwsze rozszerzenie

Jeśli liczyliście na nowe opowieści w Cyberpunk 2077 niebawem, to niestety mamy nieciekawe informacje. Pierwsze DLC zadebiutuje dopiero w roku 2023.

@ 15.04.2022, 13:13
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Cyberpunk 2077 z solidną sprzedażą; wiemy kiedy zadebiutuje pierwsze rozszerzenie

Premiera Cyberpunk 2077 była - delikatnie - pisząc niezbyt udana. Mimo to projekt zdołał się sprzedać do tej pory w nakładzie przekraczającym 18 milionów egzemplarzy, a wcześniej - pod koniec roku 2020 - informowano o 13,7 mln opchniętych kopii. Biorąc pod uwagę powyższe, czyli sprzedaż po premierze, wychodzi nam, że pomiędzy styczniem 2021, a dzisiejszym dniem sprzedało się mniej więcej 4,3 mln "pudełek", co nie jest jakimś szczególnym osiągnięciem. 

Cyberpunk 2077 jest obecnie dostępne na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Wersje przeznaczone dla konsol obecnej generacji zadebiutowało niedawno, więc mimo iż mają swój wkład w ogólną sprzedaż, na pewno nie jest jakoś szczególnie znaczący. Z czasem wyniki na pewno jeszcze się poprawią, szczególnie ze względu na to, że deweloperzy bezustannie pracują nad usprawnieniami oraz nową zawartością.

A jeśli o nowych treściach mowa, wspomnieć trzeba, że CD Projekt RED pracuje nad DLC dla Cyberpunk 2077. Pierwsze rozszerzenie trafić ma do sprzedaży w roku 2023, ale w tym momencie nie wiemy na jego temat kompletnie nic. Dodatek ma w jakiś sposób rozszerzyć wątek fabularny pierwowzoru, a więcej informacji na jego temat mamy dostać w kolejnych tygodniach i miesiącach. W sumie mamy otrzymać dwa fabularne DLC.

Jeśli jeszcze nie gracie w Cyberpunk 2077, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję. Pamiętajcie też, że na naszych łamach znajdziecie kompleksowy poradnik, a przed zakupem wydania PC spójrzcie na jego wymagania sprzętowe.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?