Call of Duty prawdopodobnie powróci do corocznych premier od 2024 roku

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat serii Call of Duty. Może ona faktycznie odpuścić rok 2023, ale później wszystko wróci do "normy".

@ 13.04.2022, 21:19
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty prawdopodobnie powróci do corocznych premier od 2024 roku

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że Call of Duty może nie być wydawane rokrocznie. Z najnowszych plotek wynika, że wcześniejsze mogły być nie do końca prawdziwe. Call of Duty może rzeczywiście odpuścić rok 2023, ale na pewno powróci w 2024 i w latach kolejnych.

Tegoroczne plany Activision, jeśli chodzi o Call of Duty, są bardzo ambitne. Jeszcze przed końcem roku 2022 mamy otrzymać kontynuację Modern Warfare z 2019 roku, a także sequel dla Call of Duty: Warzone. Oba projekty powstają w studiu Infinity Ward i - w tym momencie - nie znamy niestety ich dat premier.

Z ostatnich raportów wynikało, że przyszłoroczne Call of Duty, opracowywane przez Treyarch, nie trafi do sprzedaży zgodnie z dotychczasowymi założeniami, czyli w roku 2023. Powodów tego oczywiście nie znamy, ale wśród nich może być m.in. przejęcie Activision przez Microsoft oraz ostatnie problemy kadrowe wydawcy. Zawirowania - niezależnie od przyczyny - będą prawdopodobnie tymczasowe.

Na Exputer pojawił się raport opracowany przez znanego insidera, Toma Hendersona. Z tegoż raportu wynika, że studio Sledgehammer Games rozpoczęło już proces przedprodukcji swojego kolejnego Call of Duty, mającego zadebiutować w roku 2024. Co ciekawe, Henderson twierdzi, że studio ma przygotować swoją grę na rok 2025, a to oznacza, że w 2023 faktycznie Call of Duty nie dostaniemy. Projekt od Treyarch wskoczy w rok 2024, a od Sledgehammer w 2025. Później będzie już górki.

Na koniec wspomnę jeszcze, że wszystkie nadchodzące odsłony Call of Duty opracowywane będą na jednym silniku graficznym. Pierwszy raz jego możliwości ujrzymy w Modern Warfare, które trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Później będzie regularnie wykorzystywany w przyszłych grach z serii.

Jako że Microsoft przejął Activision, nie sposób powiedzieć czy Call of Duty nadal będzie debiutowało na PlayStation oraz Xboksie, czyli tylko na drugiej z wymienionych konsol. Jest szansa, że odsłony free-to-play będą multiplatformowe, ale pozostałe mogą być ekskluzywnie dostępne na platformach giganta z Redmond.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?