Dragon Age IV znajduje się w połowie produkcji - informuje BioWare

Studio BioWare przygotowało kolejną notkę na swoim blogu, w której informuje fanów o postępach prac nad czwartą częścią cyklu Dragon Age. Tytuł obecnie znajduje się w połowie produkcji - etapu, gdzie implementuje się zaprojektowane rozwiązania.

@ 23.02.2022, 20:42
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻 Odpowiedzialny za encyklopedię i poradniki.
pc, ps5, xbox x/s

Dragon Age IV znajduje się w połowie produkcji - informuje BioWare

Studio BioWare daje znać fanom, co słychać z Dragon Age IV. A dzieje się, wbrew pozorom! Twórcy na wstępie nowego wpisu na swoim blogu podkreślają, że chcą lepiej utrzymywać kontakt ze społecznością, by ta nie myślała, że z projektem dzieje się coś złego. Nowa odsłona serii Dragon Age powstaje, a więcej konkretnych wieści spodziewać się mamy później w tym roku.

Dragon Age IV zostało zapowiedziane kawał czasu temu. Oficjalna prezentacja gry odbyła się w trakcie The Game Awards w 2018 roku, gdzie poza krótkim, animowanym zwiastunem nie poznaliśmy żadnych detali. Sytuacja nie poprawiała się na przestrzeni kolejnych lat, w trakcie których BioWare wrzuciło kilka szkiców koncepcyjnych.

Sytuacja zaczyna się jednak trochę bardziej klarować. Na blogu BioWare udostęniło obszerną notkę, gdzie opisuje stan gry: cRPG akcji znajduje się właśnie w połowie produkcji, czyli etapu, w trakcie którego plany oraz pomysł z poprzednich faz (prac koncepcyjnych i pre-produkcji) są wdrażane i przekładane na faktyczny gameplay. Deweloperzy zadeklarowali też, że będą częściej dawali znać a propos Dragon Age'a IV; i że więcej detali poznamy później w tym roku.

A co do kolejnego Mass Effecta - zespół opracowujący go, prowadzony przez Mike'a Gamble'a, testuje zaprojektowane rozwiązania, jednak jeszcze daleka droga do momentu, w którym Mass Effect 5 będzie na obecnym etapie DA4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszubal22   @   21:02, 23.02.2022
Od ostatniego Dragon Age'a mija juz niemal 8 lat i jako niepoprawny fan BioWare'u śledzę co się da na temat tego tytulu. Z drugiej strony jednak mam same wątpliwości co do czwórki. Ze wszystkimi swoimi wadami, Inkwizycja nadal jest wg. mnie jedną z lepszych gier cRPG w jakie mozna zagrać oraz pozycją niewiele gorszą od DA:O. Problem tylko jest taki, ze to ostatnia naprawde dobra gra Kanadyjczyków. Andromeda - niezła gra, słaby Mass Effect i popis braku wymyślenia jednolitej koncepcji na projekt świata i fabuły. Anthem z kolei to potworek wymyslony w myśl - kazdy ma lootershootera? To my tez chcemy! Gameplayowo bylo jeszcze ok nawet... ale zawartosci tyle co kot naplakal, a błędów i spieprzonej optymalizacji od groma. Szkoda gadac. Rozwijają TOR-a, ktory ma się całkiem dobrze, a ich dziedzictwo pod postacią ME:LE czy remake'u KOTOR-a (którego oni nie tworzą, ale jak okaże się zly to zatrace wiare w ludzkość) ma sie całkiem dobrze, no ale jednak, albo to nie jest nic od nich, albo to jest juz cos co jest z nami na rynku od 10 lat. Same odejścia, konflikty czy narzekania, no i przynależność do EA. Jeśli z tego finalnie wyjdzie coś dobrego, to będę rownie szczęśliwy, co zaskoczony. O nowym ME nawet nie ma co sie wypowiadać, bo nic o niej pewnego nie wiadomo tak naprawdę i jeszcze dlugo nie będzie.
0 kudosBarbarella.   @   21:04, 25.02.2022
Cytat: zubal22
Andromeda - niezła gra, słaby Mass Effect i popis braku wymyślenia jednolitej koncepcji na projekt świata i fabuły.

Ja wiem czy to słaby Mass Effect ? Założenia były takie że bez tego ślicznotka Sheparda będzie i spoko. A jak dla mnie finalne nawiązanie do trylogii shepardowskiej całkiem przekonujące i jednolite koncepcyjnie.