Daedalic Entertainment, twórcy The Lord of the Rings: Gollum, zostanie przejęte przez Nacon

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, Daedalic Entertainment niebawem przejęte zostanie przez firmę Nacon. Spółka stanowić ma wsparcie wydawnicze i marketingowe.

@ 17.02.2022, 22:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Daedalic Entertainment, twórcy The Lord of the Rings: Gollum, zostanie przejęte przez Nacon

Sezon zakupowy rozpoczął się w zeszłym miesiącu. Chodzi oczywiście o przejęcia w branży, które w tym roku rozpoczęło Sony, przejmując studio Bungie. Teraz docierają do nas informacje o tym, że niebawem dojdzie do przejęcia Daedalic Entertainment. Zakupem zainteresowana jest firma Nacon.

Daedalic Entertainment - deweloper gry The Lord of the Rings: Gollum - zostanie kupiony przez Nacon za kwotę równą 53 miliony dolarów, czyli mniej więcej 211 mln złotych. Przejęcie dojdzie do skutku jeszcze w tym roku, a Nacon przejmie nie tylko studio oraz jego pracowników, lecz także wszelkie marki należące do Daedalic Entertainment. Szefem przejmowanej spółki pozostanie Carsten Fichtelmann.

Obie firmy są oczywiście zadowolone z transakcji i nie mogą się doczekać przyszłej współpracy. Dotyczyć ona ma już zapowiedzianych, jak i dopiero planowanych projektów. Daedalic Entertainment ma zajmować się ich opracowywaniem, a Nacon stanowić będzie wsparcie marketingowe oraz wydawnicze. Korporacja ma doświadczenie w obu segmentach branży, więc jest spora szansa, że przejęcie pozytywnie wpłynie na przyszłość Daedalic.

Jeśli chodzi o The Lord of the Rings: Gollum, jego premierę zaplanowano na bieżący rok, choć konkretnego terminu nie znamy. Grać będziemy wówczas na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox, PlayStation i Switch.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?