Netflix stworzy filmową adaptację BioShocka

Firma Netflix zapowiedziała, że podjęła partnerstwo z firmą Take-Two - spółką-matką 2K Games - którego rezultatem jest powstanie filmowej adaptacji serii BioShock. Niestety, nie poznaliśmy żadnych szczegółów na temat potencjalnego filmu lub serialu.

@ 16.02.2022, 18:12
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
inne

Netflix stworzy filmową adaptację BioShocka

Wczoraj, 16 lutego, Netflix ogłosił, że nawiązał współpracę z firmą Take-Two, a ich wspólnym projektem będzie filmowa adaptacja niezwykle charakterystycznej marki BioShock! Niestety, obyło się bez jakichkolwiek szczegółów, a cała zapowiedź ograniczyła się wyłącznie do przekazania informacji o stworzeniu filmowych przygód w podwodnej metropolii o nazwie Rapture.

Netflix nie jest pierwszy, jeśli chodzi o plany przeniesienia gry autorstwa nieistniejącego już studia Irrational Games na duże ekrany. Już w 2008 roku, zaraz po premierze pierwszego BioShocka, pojawiły się detale na stworzenie kinowej adaptacji. Był reżyser (Gore Verbinski), plany, pieniądze. Wytwórnia jednak obawiała się problemów z budżetem i potencjalnym wysokim ratingiem wiekowy, który odstraszyłby młodszą widownię; seria BioShock w końcu nie jest cukierkowym obrazem w stylu Candy Crush.

Netflix zasłynął ostatnio kapitalnym serialem animowanym na podstawie uniwersum League of Legends - Arcane. Nieco mniej obronną ręką wyszedł z Wiedźmina, jednak powiedzmy sobie szczerze: to była adaptacja książkowej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Jak będzie w przypadku BioShocka? Okaże się to w najbliższej przyszłości!


Sprawdź także:
BioShock

BioShock

Premiera: 21 sierpnia 2007
PC, PS3, XBOX 360, MOB

BioShock to duchowy spadkobierca legendarnych System Shocków - kapitalnych miksów horroru, pierwszoosobowej strzelanki i RPG, które pod wieloma względami zrewolucjonizowa...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   18:53, 17.02.2022
Cóż jeśli Netflix się za to bierze, to można przynajmniej być spokojnym o kapitał. To czy uda im się uchwycić klimat to inna sprawa.
0 kudosBarbarella.   @   20:03, 18.02.2022
No dla mnie HBO czy Netflix to jeden....... ten tego. Ale mimo że od seriali raczej mnie odrzuca to w tym przypadku ciekawość chyba by wzięła górę .