The Elder Scrolls Online - zapowiedziano nową przygodę, Dziedzictwo Bretonów

Firma Bethesda Softworks i ZeniMax Online Studios ogłosiły w ostatnim czasie nową całoroczną przygodę The Elder Scrolls Online - Dziedzictwo Bretonów! W jego skład wchodzą trzy mniejsze DLC oraz jedno duże, fabularne. Tytuł ostatniego to High Isle, które przeniesie graczy na tytułową wyspę, nigdy niepokazywaną w żadnej poprzedniej części Elder Scrolls.

@ 31.01.2022, 12:34
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Elder Scrolls Online - zapowiedziano nową przygodę, Dziedzictwo Bretonów

Firma Bethesda Softworks i ZeniMax Online Studios zapowiedziały w ostatnich dniach kolejny rozdział The Elder Scrolls Online! Deweloperzy popularnego MMORPG przyjęli jakiś czas temu strategię rokrocznych przygód, czyli właśnie rozdziałów, na które składają się trzy mniejsze i jedno duże rozszerzenie. Tegoroczna przygoda nazywa się Dziedzictwo Bretonów i zabierze graczy do zupełnie nowej lokacji - High Isle!

Głównym dodatkiem nowej całorocznej przygody TESO jest właśnie High Isle, ojczyzna Bretonów - jedna z trzech wysp położonych na archipelagu Systres znajdującym się na południowy zachód od Daggerfall. Jest to dziewiczy teren, nigdy wcześniej nie eksplorowany w żadnej z gier z tej serii! Co więcej - jedyną mapą, na której Systres widać, jest ta z The Elder Scrolls Adventures: Redguard (czyli z roku 1998)! Region ten czerpie inspirację z przepięknych, targanych wiatrami wybrzeży Morza Śródziemnego. Bretoni są rasą-krzyżówką: spadkobiercami zarówno ludzi, jak i elfów. Elita społeczna zorganizowana jest feudalnie na modłę późnego europejskiego średniowiecza i zamieszkuje Gonfalon Bay, centrum wszystkich politycznych działań na High Isle. DLC ma charakteryzować powrót do korzeni marki, czyli knowań, politycznych intryg, zdrad i skrytobójstw. Historia bowiem kręci się wokół rozmów pokojowych, mających na celu zakończenie Wojny Trzech Sztandarów. Szczyt zorganizowany został przez szlacheckie Society of the Steadfast, jednak na scenie pojawia się enigmatyczny Ascendant Order, który ma zamiar pokrzyżować ich plany.

Poza zupełnie nową częścią Tamriel, gracze zyskają również dostęp do dwóch zupełnie nowych towarzyszek - Ember, Khajiitki, która dorastała na ulicach i ma dryg do magii, oraz Isobel: Bretonki aspirującej do bycia rycerzem, która uważa, że jej powołaniem jest pomoc graczom.

Wśród nowych mechanik pojawiła się kwestia autorskiej karcianki: Tales of Tribute. W trakcie transmisji zdradzono wyłącznie ogólniki: ma być to dużo bardziej strategiczna rozrywka, gdzie gracze mierzą się nie bezpośrednio ze sobą, ale obok siebie, ścigając się w wyścigu do zdobycia przewagi w zasobach (i by finalnie przejąć je wszystkie). Więcej informacji mamy poznać w trakcie kolejnych tygodni.

The Elder Scrolls: High Isle zadebiutuje 6 na komputerach osobistych oraz 21 czerwca na konsolach Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4! Poza tym dodatkiem, na Dziedzictwo Bretonów składają się też trzy pozostałe rozszerzenia. Pierwsze z nich, Ascending Tides, trafi do graczy już w marcu: 14 na PC i 29 na konsolach. DLC będzie, jak zawsze, wprowadzało graczy w nową fabułę, a także zaoferuje dwa świeże Dungeony.


Sprawdź także:
The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online

Premiera: 04 kwietnia 2014
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

The Elder Scrolls Online to stworzona przez Zenimax Online Studios gra typu MMORPG, osadzona w krainie Tamriel, znanej wszystkim fanom marki The Elder Scrolls.Gracz trafi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?