Electronic Arts przestanie niebawem tworzyć gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen

EA przygotuje jeszcze trzy gry z cyklu Star Wars, a później zamierza się skupić na własnych markach. Chodzi oczywiście o opłaty licencyjne.

@ 27.01.2022, 21:08
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Electronic Arts przestanie niebawem tworzyć gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Pisaliśmy wczoraj o tym, że Electronic Arts przygotowuje obecnie trzy gry, których akcja toczy się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Z nowego raportu wynika, że na nich współpraca pomiędzy Electronic Arts oraz Lucasfilm Games się zakończy.

Za wspomniany raport, a także rewelacje związane z Gwiezdnymi Wojnami odpowiada Jeff Grubb, redaktor GamesBeat. Twierdzi on, że Electronic Arts przeniosło wszelkie prawa licencyjne na Respawn Entertainment, czyli studio, które opracowuje obecnie Star Wars Jedi: Upadły Zakon 2. Respawn zajmie się nadzorowaniem dwóch kolejnych projektów, a potem EA nie będzie się już Star Wars zajmowało.

Skąd taka decyzja? Chodzi oczywiście o pieniądze, jakie trzeba wyłożyć, aby móc opracowywać gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Lucasfilm Games na pewno życzy sobie niemałe pieniądze za to, by ktokolwiek mógł korzystać z marek należących do spółki, a zwrot inwestycji nie zawsze okazuje się być satysfakcjonujący. Tak najprawdopodobniej było w przypadku Electronic Arts.

Grubb twierdzi, że EA zamierza większy nacisk położyć na własne marki, co ograniczy oczywiście opłaty licencyjne. Korporacja skupia się obecnie m.in. na seriach Battlefield, Dead Space, Mass Effect, Dragon Age, Skate oraz wielu innych. Każda w najbliższym czasie powinna otrzymać kontynuacje, a o kolejnych dowiemy się niebawem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszubal22   @   22:09, 27.01.2022
Albo EA po prostu się boi. Zbliża się LEGO Star Wars: Skywalker Saga i od dawna wiadomo, że rok debiutu tej gry to czas, w którym rozniesie każdą inną grę w polu rażenia, a inne pozycje będą do niej porównywane przez kolejne dekady. Tak jak miało być z Cyberpunkiem, ale w wypadku legosów, tak faktycznie się stanie.