Call of Duty może nie być wydawane co roku

Z najnowszych doniesień wynika, że Activision nie będzie już przygotowywać rokrocznie nowych odsłon Call of Duty. Deweloperzy byliby z takiej sytuacji zadowoleni.

@ 23.01.2022, 11:54
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Call of Duty może nie być wydawane co roku

Przywykliśmy już do tego, że pod koniec każdego roku na rynku debiutuje kolejna odsłona serii Call of Duty. Jak się jednak dowiedzieliśmy, Microsoft - po przejęciu Activision - prawdopodobnie zmieni ten system wydawania cyklu. Jest szansa na to, że dostawać będziemy mniej gier, ale wyższej jakości.

Redaktor Bloomberga, Jason Schreier rozmawiał podobno z wysoko postawionymi pracownikami giganta z Redmond oraz Activision, a z konwersacji wynika, że Microsoft może zmienić sposób w jaki wydawane będzie Call of Duty.

"Jest przekonanie pośród wielu deweloperów Call of Duty, że wydawanie gier w wolniejszym tempie zadowoli graczy i pomoże marce". Nowym początkiem ma być tegoroczne wydanie, a jeśli chodzi o to przeznaczone dla roku 2023, żadnych decyzji jeszcze nie podjęto. Zmiana sposobu wydawania Call of Duty będzie procesem długotrwałym.

Schreier zawarł w swoim artykule również kilka innych interesujących kwestii dotyczących przejęcia Activision przez Microsoft. Wśród pracowników korporacji jest m.in. ostrożny optymizm dotyczący tego, że dotychczasowy prezes, Bobby Kotick, odejdzie. Liczą oni też na większą swobodę i kreatywność pod banderą nowego właściciela. Nie sposób jednak powiedzieć czy faktycznie tak będzie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   10:17, 24.01.2022
I to chyba będzie najlepsza decyzja. Wychodzenie co roku powoduje zmęczenie materiału.
0 kudosBarbarella.   @   11:58, 24.01.2022
I lufy w karabinach się przegrzewają. Puszcza oko
0 kudosdabi132   @   19:27, 24.01.2022
No i jakieś plusy tego przejęcia przez Microsoft się pojawiają. Może w końcu warto będzie wrócić do CoD'a Uśmiech
0 kudosguy_fawkes   @   22:45, 24.01.2022
Swego czasu to samo się stało z AC. To dobra decyzja w przypadku tak kobylastych gier, ale shooter z singlem na kilka h i multi to trochę inna para kaloszy. Z pewnością na rozluźnienie pasa pozwala sukces Warzone. Niemniej dobrze, że MS zaczyna być kojarzone z pozytywnymi zmianami, aczkolwiek Acti było już tak zepsute, że tu każde działanie na plus jest na zmianę złota.
0 kudosLucas-AT   @   00:19, 25.01.2022
Microsoft mając tyle fpsów pod swoim dachem musi teraz uważać, by nie tworzyć samemu sobie konkurencji. I tak, zarówno Halo jak i Call of Duty będą walczyć o gracza multiplayerowego. Owszem, obie gry mają swoich fanów, ale tę grupę fanów można rozszerzyć. 70% graczy gra w Call of Duty na PlayStation, więc teraz pozostaje ciekawe pytanie, czy MS odetnie tę bazę graczy i zamknie markę w jednym ekosystemie z Halo, dążąc do tego by jakąś część tych graczy zachęcić do Xboksa, czy zostawi na PlayStation (gdzie aż takiej konkurencji wśród fpsów nie ma), by dalej zarabiać na mikropłatnościach od aktywnych graczy. A więc może to i dobrze, że Call of Duty nie będzie wychodzić co rok. Nie dość, że seria odpocznie, to MS zadba o balans, tak by nie tworzyć sobie konkurencji.
Dodaj Odpowiedź