Dying Light 2 na Xbox Series X także z trzema trybami grafiki do wyboru

Microsoft prezentuje działanie Dying Light 2 na konsolach Xbox Series X.

@ 22.01.2022, 12:47
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
xbox x/s

Dying Light 2 na Xbox Series X także z trzema trybami grafiki do wyboru

Niedawno firm Sony przygotowała materiał, który pokazywał możliwości graficzne gry Dying Light 2 na PlayStation 5. Tymczasem niemal identycznym materiałem odpowiedziała firma Microsoft, przedstawiając tryby obrazu jakie przyszykowano z myślą o konsoli Xbox Series X.

Podobnie jak w przypadku PlayStation 5, także na najmocniejszym Xboksie otrzymamy do wyboru trzy warianty. Pierwszym jest tryb wydajności, w którym zagramy w ponad 60 klatkach na sekundę przy dynamicznie zmieniającej się rozdzielczości. Kolejny tryb pozwoli na granie w rozdzielczości 4K przy 30 fps, zapewniając najbardziej ostre tekstury. Ostatni z wariantów pozwala na grę z włączonym ray-tracingiem i możliwie wysoką jakością obrazu.

Jako że Xbox Series X ma nieco więcej mocy od PlayStation 5, to Microsoft chwali się, że Dying Light 2 uruchomimy na ich konsoli nawet powyżej 60 klatek. Konkretów nie podano, ale zapewne będą momenty, gdy gra w trybie wydajności pozwoli na wyświetlenie nieco większej ilości "ramek". Pozostaje poczekać na jakieś testy porównawcze, ale to już raczej w ramach ciekawostki - możemy mieć pewność, że na obu konsolach gra zapewni bardzo zbliżone doznania.

Premiera Dying Light 2 już za niecałe 2 tygodnie - 4 lutego. Zagramy na PC, PS4, PS5, Xboksach One oraz Xboksach Series S|X. Warto dodać, że kupując wydanie na starsze konsole, będziemy mogli je bezpłatnie zaktualizować do wersji PlayStation 5 / Xbox Series S|X. Jeśli interesuje Was rozgrywka na blaszaku, to przypominamy wymagania sprzętowe gry.


Sprawdź także:
Dying Light 2: Stay Human

Dying Light 2: Stay Human

Premiera: 04 lutego 2022
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S, SWITCH

Dying Light 2: Stay Human to druga odsłona flagowej serii polskiej firmy Techland. Podobnie jak poprzedniczka z 2015 roku, kontynuacja w głównej roli osadza wątek przetrw...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?