Hitman III - IO Interactive ogłosiło nową zawartość na drugi rok życia gry; seria trafi do Xbox Game Pass

Studio IO Interactive zgodnie z zapowiedzią ogłosiło plan na drugi rok życia Hitmana III! Wśród zapowiedzianych nowości znalazły się terminy debiutów gry na Steamie, trybu VR dla PC-tów, a także ujawnienia nowych trybów: Elusive Targets Arcade i Freelancer.

@ 13.01.2022, 22:22
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Hitman III - IO Interactive ogłosiło nową zawartość na drugi rok życia gry; seria trafi do Xbox Game Pass

Studio IO Interactive zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłosiło plan na rozwój Hitmana III w 2022 roku! Ogłoszono sporo na temat komputerowego wydania gry, jednocześnie potwierdzając wcześniejsze domysły na temat nowych lokacji - te jednak trafią do gry dopiero w drugiej połowie tego roku.

Po blisko rocznej ekskluzywności Epic Games Store, Hitman III w wydaniu na PC-ty już 20 stycznia zadebiutuje na Steamie! Niestety nie dowiedzieliśmy się, czy możliwe będzie przeniesienie zapisów ze sklepu firmy Epic Games do tej sygnowanej logiem Valve. Dokładnie tego samego dnia Duńczycy z IO Interactive udostępnią tryb VR (dostępny oczywiście we wszystkich lokacjach z trylogii), który do tej pory dostępny był wyłącznie na konsolach PlayStation. Wśród technicznych usprawnień dedykowanych komputerom znalazła się również informacja o dodaniu ray tracingu oraz zaimplementowaniu zupełnej nowości - technologii XeSS od firmy Intel. W tym przypadku jednak bez podania konkretnego terminu ("później w 2022").

Jednak to nie wszystko, co IO Interactive przygotowało dla graczy. Spragnieni nowej zawartości fani prawdopodobnie odetchnęli z ulgą na wieść o dwóch zupełnie nowych trybach: Elusive Targets Arcade i Freelancer. O ile pierwszy z nich trafi do Hitmana III już 20 stycznia, o tyle na drugi poczekamy odrobinę dłużej (premiera odbędzie się na wiosnę). W Elusive Targets Arcade deweloperzy postanowili jeszcze bardziej podkręcić wyzwanie i zamiast pojedynczych celów, jak miało to miejsce do tej pory, proponują, by gracze mierzyli się z trzema jednocześnie! Naturalnie z tymi samymi zasadami, które obowiązywały poprzednio - masz wyłącznie jedno podejście. Ułatwienia są dwa: Elusive Targets w tym wariancie są permanentne, a wiec nieograniczone czasowo, a także, gdy próba nam się nie powiedzie, kolejna możliwość zostanie odblokowana pod 24 godzinach.

Freelancer z kolei ma wnieść do gry elementy roguelike i zaoferować graczom jeszcze więcej opcji planowania, niż do tej pory. Nowością jest kryjówka Agenta 47 - ukryty głęboko w lesie i dość malowniczo położony domek, gdzie to grający będzie panem i władcą. Tam będziemy mogli wybrać kostiumy, przetestować broń na strzelnicy lub po prostu zmienić wystrój. Ukończenie misji w nowym trybie odblokuje również więcej obszarów naszej miejscówki.

We Freelancerze mapy z całej trylogii zostaną poddane modyfikacjom. Kampania zaoferowane w trym wariancie cechować większa swoboda: to my decydujemy, gdzie udajemy się najpierw i jak podchodzimy do zleconych celów. Głównym przeciwnikiem jest lider aktualnie rozpracowywanej organizacji przestępczej. Zanim do niego dotrzemy, wykonujemy szereg zabójstw mniej znaczących członków tej siatki, by móc wyciągnąć prowodyra na światło dzienne. Możemy jednak przyjąć inną strategię i od razu rzucić się na głęboką wodę. W trakcie każdej z misji na miejscu będzie "sklepikarz" oferujący sprzęt, którego np. nie wzięliśmy z kryjówki (opcja powrotu odpada). Co istotne, wyposażenie niezabrane z miejsca rozgrywania akcji przepadnie i nie będziemy mogli wziąć go na kolejne zadanie!

Wisienką na torcie było pokazanie nowej mapy o roboczej nazwie Rocky. Ta prawdopodobnie pojaw się dopiero w drugiej połowie tego roku. IO Interactive ogłosiło również, że do sprzedaży trafi cały pakiet nowożytnej serii Hitman o podtytule Trilogy. Nie mniej ważną informacją jest fakt, że Hitman Trilogy 20 stycznia, poza sprzedażą detaliczną, trafi również do abonamentów Xbox i PC Game Pass!


Sprawdź także:
Hitman III

Hitman III

Premiera: 20 stycznia 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Hitman III to, zgodnie z numeracją, trzecia część "nowej" trylogii z Agentem 47 w roli głównej. Autorzy całego cyklu, korzeniami sięgającego roku 2000, studio IO Interact...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?