Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One

Chodzi o wszystkie do tej pory dostępne wersje konsoli. Nie powstają one od przeszło roku.

@ 13.01.2022, 17:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox one

Microsoft zakończył produkcję konsol Xbox One

Microsoft zaprzestał produkcji konsol Xbox One X oraz Xbox One S pod koniec 2020 roku, aby skupić się na Xboksach Series X|S. Do tej pory wydawało się, że standardowa wersja Xboksa One nadal była opracowywana, ale z najnowszych doniesień wynika, że wszystkie warianty starszej konsoli nie są już produkowane.

"Aby skupić się na produkcji Xboksa Series X|S, ukończyliśmy produkcję wszystkich konsol Xbox One z końcem 2020 roku", powiedziała dyrektor marketingu konsol Xbox, Cindy Walker. Pod koniec 2020 roku mogło to mieć sens, ale obecnie, biorąc pod uwagę znaczące problemy z dostępnością półprzewodników, sytuacja nie jest już taka klarowna.

Co ciekawe, Microsoft nie dostrzega jakiś istotnych kłopotów z dostawami. Szef Xboksa, Phil Spencer, powiedział niedawno, że dostawy są na takim samym poziomie, jak wcześniej. Znacznie wyższe jest natomiast zapotrzebowanie, któremu podaż nie jest w stanie sprostać.

Kiedy się to zmieni? Na razie nie sposób powiedzieć. Trzymamy kciuki, aby sytuacja niebawem się ustabilizowała.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   11:34, 15.01.2022
Teraz juz chyba rozumiem decyzje o wprowadzeniu 2 roznych wersji nowych konsol !
Ktos po prostu kto ma glowe na karku chyba przewidzial problemy z produkcja, dostepnoscia jak i nadmiernym ich zapotrzebowaniem i co za tym idzie podjal niezbedna decyzje...

Jakby niebylo produkcja i sprzedaz series s ktora napedza ta sama technologia co jej mocniejszego odpowiednika popycha do przodu rozwoj gier a nie tak jak w przypadku playstation przyczynia sie do jej spowalniania za sprawa stawiania nadal na stara technologie (o czym swiadczy decyzja o przedluzeniu produkcji ps4) ...