Xboksy Series X|S to najszybciej sprzedające się konsole Microsoftu

Żaden wcześniejszy Xbox nie sprzedawał się tak dobrze, jak najnowszy. Niestety dane sprzedażowe są tylko szacunkowe.

@ 11.01.2022, 20:21
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Xboksy Series X|S to najszybciej sprzedające się konsole Microsoftu

Microsoft od jakiegoś czasu nie publikuje żadnych informacji na temat sprzedaży swoich konsol. Nie oznacza to jednak, że firmy analityczne nie posiadają żadnych danych opracowanych na podstawie różnej maści raportów oraz predykcji. Z najnowszych szacunków wynika, że Xbox Series X/S sprzedaje się lepiej niż wszystkie wcześniejsze Xboksy.

Globalny kryzys na rynku półprzewodników sprawia, że podaż konsol obecnej generacji nie jest w stanie sprostać popytowi. Mimo to nowe urządzenia, czyli PlayStation 5 oraz Xboksy Series X/S, rozchodzą się naprawdę dobrze. Jakiś czas temu Sony informowało o sprzedaniu ponad 13,4 mln egzemplarzy PS5, a teraz dowiadujemy się, że nowe Xboksy prawdopodobnie rozeszły się w nakładzie przekraczającym 12 mln sztuk.

Szacunkową sprzedaż Xboksów Series X/S opublikował starszy analityk firmy Niko Partners, Daniel Ahmad. Jego zdaniem, nowe konsole zdołały trafić w ręce ponad 12 mln graczy na całym świecie. Wcześniejsze dane wskazywały na 6,7 mln egzemplarzy, a pochodziły z września 2021 roku, co oznacza, że okres świąteczny Microsoft może uznać za udany.

Jak wygląda sytuacja z PlayStation 5? Na razie nie wiemy. We wrześniu 2021 roku Sony informowało o 13,4 mln jednostek. Teraz wynik ten jest na pewno znacznie wyższy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:26, 12.01.2022
Jak zwykle Microsoft chwali się czymś bez podania konkretnych danych. Standard Niewinny
0 kudosdabi132   @   17:06, 13.01.2022
Przecież jeszcze po premierze Spencer mówił, że nie jest dla nich ważna liczba sprzedanych Xboxów. A teraz się chwalą jednak?