Ubisoft+ nie będzie częścią Game Passa; na razie też brak planów w temacie PlayStation

Firma Ubisoft rozwiewa wątpliwości na temat modelu dystrybucji abonamentu Ubisoft+ na konsolach Xbox - usługa nie będzie częścią Game Passa, a osobną i dodatkowo płatną. Na ten moment francuska korporacja nie ma też nic do powiedzenia na temat wprowadzenia abonamentu na urządzenia marki PlayStation.

@ 07.01.2022, 15:51
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Ubisoft+ nie będzie częścią Game Passa; na razie też brak planów w temacie PlayStation

Przedwczoraj, 5 stycznia, firmyy Microsoft i Ubisoft zapowiedziały debiut nadchodzącego FPS-a Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction w abonamentach Xbox i PC Game Pass. Odbędzie się on w dniu sklepowej premiery, co tym bardziej budzi emocje. Wraz z tą informacją do sieci trafiła wiadomość o debiucie usługi Ubisoft+ na konsolach Xbox - gracze łudzili się, że może dojdzie do połączenia Game Passa i abonamentu od Ubi na podobnej zasadzie, co EA Play. Szybko jednak przekreślono te płonne nadzieje i wprost powiedziano, że będzie to osobna od GP oferta.

W 2020 roku poza ogłoszeniem kupna przez MS firmy ZeniMax Media (wraz z Bethesdą Softworks i wszystkimi studiami przez nią zarządzanymi włącznie) do Game Passa włączono również EA Play - własną wersję płatnej subskrypcji firmy Electronic Arts. Po ogłoszeniu przez Ubisoft zamieszczeniu swojego abonamentu na konsolach Xbox rozgorzała dyskusja, czy aby nie będzie to ruch podobny do tego, co zrobiło EA - czyli włączenia Ubisoft+ do Game Passa (konkretnie do wersji Ultimate). Niestety (a może i stety) - francuska korporacja zaraz po tym przyznała, że ich usługa będzie w pełni niezależna i osobno płatna.

Jednocześnie pojawiły się domysły, że po Xboksie Ubisoft+ wejdzie również na urządzenia marki PlayStation. Tutaj także pojawiła się odmowna odpowiedź: redakcja serwisu PushSqare zapytała Francuzów i o tę kwestię, jednak odpowiadająca na to pytanie osoba napisała w mailu, iż "[firma] na ten moment nie ma nic do powiedzenia na temat innych platform". Nie jest to co prawda definitywne przekreślenie sprawy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?