Final Fantasy XVI: wielki exclusive dla PlayStation ma być pokazany na początku 2022

Square Enix planuje pokaz gry Final Fantasy XVI na początku przyszłego roku.

@ 28.12.2021, 12:25
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Final Fantasy XVI: wielki exclusive dla PlayStation ma być pokazany na początku 2022

Producent Final Fantasy XVI, Naoki Yoshida, mówi, że kolejna wielka prezentacja gry nastąpi wiosną 2022 roku. Yoshida pierwotnie twierdził, że więcej informacji pojawi się jeszcze w tym roku, ale z powodu komplikacji związanych z COVID-19, rozwój gry został opóźniony o prawie sześć miesięcy.

Zespół programistów składa się z pracowników z całego świata. Ich liczba zrównoważyć ma skutki COVID-19, a ekipa producentów musiała się zdecentralizować i pracować z domu. „To niestety utrudniło komunikację z tokijskim biurem, co z kolei doprowadziło do opóźnień lub w skrajnych przypadkach anulowania dostaw aktywów od naszych partnerów outsourcingowych” - wyjaśnił Yoshida.

Pomimo tych wyzwań, Yoshida ma nadzieję, że do nowego roku ich wpływ będzie minimalny. Zespół pracuje nad poprawą jakości zasobów graficznych, dopracowaniem mechaniki walki, dopracowaniem poszczególnych bitew, poprawieniem przerywników filmowych i ogólną optymalizacją grafiki.

Celem jest teraz, aby zespół miał jak najwięcej czasu na pracę z Final Fantasy XVI, aby tytuł mógł zostać w pełni dopracowany po wydaniu.

Final Fantasy XVI pojawi się ekskluzywnie na PlayStation 5. Inne platformy nie zostały jeszcze ogłoszone.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?